Lidl ve většině prodejen prodlouží otevírací dobu

nákupy

Ve většině tuzemských Lidl prodejen tato společnost plánuje prodloužit otevírací dobu. Jak dlouho budete moci nakupovat právě ve vaší prodejně? A co je důvodem takového prodloužení? Na to se dnes podíváme!

O pozdější nakupování je zájem

Od prvního června prodloužil řetězec Lidl otevírací dobu u více než 250 prodejen v České republice. Při celkovém počtu 316 prodejen jde tak o změnu, která se dotkne velké většiny Lidlů v Česku. Vedení společnosti to mimo jiné vysvětluje tak, že o nakupování v pozdějších nočních hodinách je stále více obvyklé a je o něj zájem. Znamená to tedy, že otvírací doba prodejen se ve většině případů prodlouží o jednu hodinu do 21 nebo 22 hodin. Má jít zatím jen o testovací provoz.

Jedna prodejna dokonce do jedenácti

Od včerejšího dne tak velká část Lidlů prodloužila svou otevírací dobu. Ty které byly původně otevřené do osmi jsou nyní otevřeny do devíti, ty do devíti pak zas do deseti hodin večer. Extrémem a výjimkou je pak Lidl v obchodním domě Hamleys v Praze, kde se prodlouží otevírací doba dokonce do jedenácti hodin večer. Řetězec zveřejnil seznam prodejen s novými otevíracími dobami. Pokud vás tedy zajímá, jak na tom bude váš Lidl, stačí se podívat na stránky řetězce.

Vyjít vstříc zákazníkům i získat konkurenční výhodu¨

Pokud zvažujeme motivaci tohoto testovacího období Lidlu, pak je jasné, že na jednu stranu chtějí vyjít vstříc svým zákazníkům. Například kvůli práci někdy potřebují lidé prostě nakoupit i v nočních hodinách. Protože je zájem stále častější, je přirozené, že řetězec na to reaguje. Zcela jistě však nejde jen o pouhé vyjití vstříc svým zákazníkům. Lidl tak oproti mnohým řetězcům získá značnou konkurenční výhodu. V určité pozdní době se může stát jedinou možností zákazníka, kde nakoupí. Uvidíme, jak na to zareagují další řetězce v Česku.

Zdroj: https://www.lidl.cz/c/prodejny-se-zmenou-oteviraci-doby/s10022607, https://www.penize.cz/nakupy/442690-lidl-prodluzuje-oteviraci-dobu-seznam-obchodu-s-prodlouzenou-nakupni-dobou

Náhledové foto – Pixabay