Existují odvětví, která nepodléhají recesi. Prozradíme, která to jsou

Během recesí se jistota zaměstnání stává prioritou číslo jedna, protože pracovníci se hrnou k takzvaným podnikům odolným proti recesi. Podniky odolné proti recesi jsou tradičně definovány jako průmyslová odvětví, která buď prosperují během slabého ekonomického období, nebo alespoň přežívají bez úhony. Mnoho ekonomů říká, že už neexistuje nic takového jako podnik nepodléhající recesi. To nejlepší, v co mohou zaměstnanci doufat, je podnik odolný vůči recesi, což znamená, že má větší šanci recesi přežít. Které podniky to jsou?

Cukrovinky

Spotřeba cukrovinek ve Spojených státech během velké recese v letech 2007 – 2009 vzrostla o 30 %. Levné a sladké lahůdky poskytují nezbytnou pauzu od všech špatných zpráv a jsou „záplatou“ na naše nervy.

Kosmetika a péče o nehty

Ze stejného období (velké recese v USA) plyne, že také podniky, které nabízí kosmetiku a péči o nehty, měly zvýšený prodej svých služeb. Protože ženy prý hledají levné způsoby, jak se nechat hýčkat. Někteří ekonomové poukazují na to, že rostoucí prodeje rtěnek jsou spolehlivým ukazatelem prohloubené ekonomiky.

Antikoncepce

Jakkoli úsměvné se to může zdát, prodej jakékoli antikoncepce v době Velké recese v USA vzrostl o 10 %. Že by lidé hledali zábavu doma v ložnici místo toho, aby utráceli na zábavách mimo domov?

Luxusní zboží

Recese neovlivňuje všechny stejně. Celkový počet celosvětových miliardářů v roce 2008 vyskočil o 20 procent. Mnoho takových bohatých lidí žije v Rusku, na Středním východě a v Asii a nemá problém se utrácet za soukromý letoun nebo svůj vlastní ostrov.

Konkurzní právníci a exekutoři

Některá pracovní odvětví prosperují na neštěstí jiných. Tak je tomu právě v případě konkurzních právníků. V roce 2008 požádalo ve Spojených státech o bankrot více než milion jednotlivců, což vedlo k nárůstu počtu právníků.

Finance jsou velmi zajímavou oblasti. Mám zkušenosti a ráda se o ně s vámi podělím.