Největší chyby při hledání zaměstnání

Zaměstnání

Hledáte zaměstnání? Pak je určitě dobré si zvolit správný postup a strategii. Na všem záleží, a právě tyto chyby jsou těmi, které nejčastěji stojí uchazeče jejich vysněné místo. Pojďme si je představit!

Nejste si jistí, co hledáte

Dobré je si odpředu rozmyslet, o jakou práci máte vlastně zájem. Ujasněte si, jaká pozice je pro vás nejlepší. I vzhledem k vašim schopnostem a kvalifikaci. Definujte si oblast a obor, ve kterém chcete pracovat. To samé se týká i formy práce – například druh úvazku, pracovní doba, výše odměny a podobně.

Hledáte na málo místech

Pokud například probíráte inzeráty hledající pracovníky, či dokonce používáte filtrované vyhledávače na internetu, nebojte se rozšířit filtr oblasti, ve které hledáte. Nebojte se za prací dojíždět, a již vůbec ne v případech, kdy i běžná hromadná doprava je do místa od vašeho bydliště vyhovující. Nebojte se také přímo oslovit vysněné zaměstnavatele, nemusí mít ani inzerát.

Kámen úrazu – životopis

Velmi stěžejní věc – životopis. Donese jej každý uchazeč, často jde o jednu z mála věcí, dle kterých více osob odlišují. Přitom pravidla životopisů se mění. Přizpůsobte své staré CV novým trendům a zejména moderním požadavkům zaměstnavatelů. Uveďte jazyky, stáže, praxe, studium, ale i vlastnosti a dovednosti navíc, byť se zdánlivě mohou vybraného odvětví dotýkat jen okrajově.

Motivační dopis

Častým požadavkem je také motivační dopis. Z velké míry zde opakujete svůj životopis. Vyvarujte se ale toho, aby šlo jen o do vět přepsané CV. Přidejte svou motivaci, představy o práci, vlastnosti a postoje vás, jako zaměstnance. I tímto motivačním dopisem musíte zaměstnavatele zaujmout. Univerzální dopředu připravený dopis vám pak může také zjednodušit hledání svých silných stránek a odvětví, do kterého byste měli jako zaměstnanci zabrousit.

Zdroj: https://www.blesk.cz/clanek/radce-prace/716873/hledate-praci-tohle-je-8-chyb-ktere-vas-mohou-pripravit-o-vysnene-zamestnani.html, https://forbes.cz/10-chyb-ktere-pri-hledani-prace-delaji-lidi-pres-dvacet/

Náhledové foto – Pixabay

Honza Mikulín

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.