Nejprodávanější mobilní telefony všech dob: Nokia a Apple dominují

apple mix

Mobilní telefony se staly nedílnou součástí každodenního života pro téměr každého člověka na této planetě. V roce 2021 bylo na světě 7,1 miliardy uživatelů mobilních telefonů, což představuje zhruba 90 % světové populace. 

Mobilní telefony dramaticky změnily způsob, jakým žijeme, pracujeme a komunikujeme. Mají obrovský dopad na mezilidské vztahy, vzdělávání, obchod a politiku. V tomto článku se tedy podíváme na to, které modely mobilních telefonů byly historicky nejúspěšnější.

Nejúspěšnější modely

  1. Nokia 1100 – Tento model ovládl seznam nejprodávanějších telefonů s více než 250 miliony prodanými kusy během šesti let své existence.
  2. Nokia 1110 – Další varianta řady značky Nokia dosáhla prodeje 248 milionů kusů, umisťujíc se tak na druhém místě.
  3. iPhone 6 a 6 Plus – Tyto modely od společnosti Apple s celkovým prodejem 222 milionů kusů ovládly trh a zahájily novou éru dotykových smartphonů.

Zbylých 12 příček v žebříčku patří taktéž modelům Nokia a Apple s výjimkou Samsungu E1100 a Motoroly Razr V3. Je tedy patrné, že tito dva giganti dominovali trhu s mobilními telefony v posledních dvou desetiletích.

Nokia, která kdysi kralovala trhu, se však nedokázala přizpůsobit nástupu chytrých telefonů a ztratila svůj náskok. Společnost Apple naopak dokázala s iPhonem prorazit a je dnes nejúspěšnějším výrobcem mobilních telefonů na světě.

Dnešní trh

Současný trh s mobilními telefony je tedy už charakteristický soupeřením mezi Apple a Samsungem. Obě společnosti se zaměřují na vlastní inovace a snaží se nabídnout uživatelům co nejlepší zážitek. Apple se zaměřuje na optimalizaci a zabezpečení svých zařízení, zatímco Samsung klade důraz na výdrž baterie a širokou škálu modelů v různých cenových kategoriích. Obě značky se navíc pyšní vynikajícími fotoaparáty.

Apple dominuje americkému trhu s chytrými telefony, zatímco Samsung má celosvětově větší podíl na trhu. Je těžké tedy předvídat, jak se bude trh s mobilními telefony dále vyvíjet, ale jedno je jisté: Apple a Samsung v něm budou i nadále hrát klíčovou roli.

Současný vývoj mobilních technologií je ohromující a slibuje další revoluční změny. Skládací telefony, 5G sítě, umělá inteligence a rozšířená realita otevírají dveře do světa, kde budou mobilní telefony ještě více integrovány do našeho života.

Zdroje info: https://www.visualcapitalist.com/top-15-most-sold-mobile-phones-all-time/, https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_best-selling_mobile_phones

Náhledové foto: Pixabay