Nejdřív páv a teď želva: Schillerová to na sociálních sítích schytává

Schillerová se želvou

Pamatujete si na fotografie bývalé ministryně Aleny Schillerové s pávem? Aby ne, snímky sdílené na sociálních sítích tehdy stály 2 miliony korun. Alena Schillerová se na nich předváděla s tímto krásným zvířetem. Tyto fotografie zřejmě financovali daňoví poplatníci. Kauza je političce předhazována fakticky neustále. Nyní už by pochopitelně k tomuto kroku nedošla. Instagram už takovýmito fotografiemi nezahlcuje. Vyvěsila ovšem zajímavou fotografii na Twitter. Není na ní nic až tak zlého, ale uživatelé jí do dávají pěkně sežrat.

Aktuální fotografie při krmení želvy

Na samotné fotografii by nebylo vůbec nic zvláštního, kdyby neevokovala staré časy. Bývala ministryně se v textu u fotky ptá, zdali bychom se chtěli dožít roku 2222. Samec želvy obrovské ze ZOO Plzeň má za sebou pouze 22 let, takže mu ještě zbývá alespoň solidních 200. tedy podle samotné političky. Komentující uživatelé si myslí něco jiného.

Vlezlost jako klasika

Některé komentáře se věnují vlezlosti samotné Schillerové. Dokáže podle nich vlézt nejen do sadu, ale také do pivovaru, do ústavu pro matku a dítě, do křoví nebo právě do výběhu pro želvy. Popravdě nevím, zdali by se sem obyčejní lidé dostali jen tak. Asi těžko. Někteří uživatelé ji posílají do pavilónu makaků.   

Někteří polemizují o věku

Pochopitelně o věku želvy. Pokud na ni totiž podle nich sáhne finanční smrt, má to spočítané. Jinak se ale želvy zmíněného věku dožívají pouze ve volné přírodě. Někteří uživatelé se dožadují fotografie s aligátorem a jiní naráží na bublaninu, kterou údajně pekl Andrej Babiš. Ten se s ní také na sociálních sítích vyfotografoval. Tak jako tak jsou kýčovité fotografie politiků se sdílením informací o jejich trávení volného času trapné. 

Zdroje info: Autor, Twitter, https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-je-bezny-clovek-schopen-utratit-2-miliony-za-fotky-s-pavem-ptaji-se-politici-186952

Náhledové foto: Alena Schillerová/ Twitter 

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.