Nejdražší položky – kolik utratíte za televizi, psa či telefon

Snad vše se dá pořídit levně – ale také pořádně draho. Tak například boty si můžete pořídit za několik stovek, ale také za statisíce. V tomto článku vám představíme nechutně drahé zboží, které je dostupné ke koupi. Bude se jednat o již zmíněné boty, ale také o televizi, mobilní telefon – nebo třeba rasu psa. Možná se budete divit, možná se jenom pobavíte.

Nejdražší boty

Za nejvyšší částku byly prodány boty, které už někdo měl na nohou. Jsou to boty obnošené, značky Nike, označované jako „Moon Shoe“ (měsíční obuv). Těchto běžeckých tenisek bylo vyrobeno jen dvanáct párů a na nohou je měli američtí atleti, kteří se roku 1972 kvalifikovali na olympiádu v Mnichově. Byly vydraženy za 437 500 dolarů.

Nejdražší televize

Nejdražší televize, která se dá v České republice sehnat, je od značky Sony. Má úhlopříčku sto palců a stojí necelé dva miliony korun (1 925 000 Kč). Tato televize váží 120 kilogramů (dalších 30 kilogramů váží podstavec) a její příkon je 400 watů, může ale klidně vystoupat i na 800 watů.

Nejdražší telefon

K nejdražším značkám mobilních telefonů patří bezpochyby iPhone. A právě jeden z nich je také nejdražším telefonem vůbec – má cenu 300 milionů korun. Avšak i kdybyste tyto peníze měli, koupit si jej nemůžete. Britský designér Start Hughes přetvořil iPhone 5 pro anonymního podnikatele, který si jej u designéra objednal. A co je na telefonu tak drahé? Černý diamant, jehož je podnikatel vlastníkem.

Nejdražší pes

Nejdražší psí plemeno, které si můžete pořídit je löwchen. Vzhledem k tomu, že je tato rasa poměrně vzácná, její cena se pohybuje kolem 10 000 dolarů. Avšak úplně nejdražším psem, který byl kdy prodán bylo štěně tibetské dogy. Jeho cena činila 10 milionů jüanů (v přepočtu téměř 27 milionů korun). Celý tento obchod proběhl v Číně.

Finance jsou velmi zajímavou oblasti. Mám zkušenosti a ráda se o ně s vámi podělím.