Nejdražší Barbie panenky na světě

01_barbie

Barbie panenky jsou u děvčat stále jednou z nejpopulárnějších hraček a jen málokdy chybí v rodinách s malými slečnami pod vánočním stromečkem. Pokud ale někdy rodiče v obchodech s hračkami lamentují nad tím, že Barbie panenky jsou „drahou legrací“, pravděpodobně neznají ceny těch vůbec nejdražších panenek této slavné značky. Jaké jsou tedy rekordmanky mezi Barbie panenkami?

Devi Kroell, cca 25 000 Kč

Tato panenka byla představena v roce 2010 a autorem její podoby je světoznámý návrhář Devi Kroell. Charakteristickými znaky jsou zlaté boty a růžová kabelka. S cenou přes tisíc dolarů je určena pro prodej na nejrůznějších dobročinných akcích.

Lorraine Schwartz Bling, cca 190 000 Kč

Model nazvaný Lorraine Schwartz Bling se cenou šplhá v přepočtu přes 180 tisíc korun. Vyrobeno bylo 12 kusů a představena byla u příležitosti vstupu Barbie na sociální síť Twitter. Lorraine Schwartz Bling byla prodávána se sérií šperků Schwartz, které měly sami o sobě hodnotu přes 25 000 dolarů (asi 625 tisíc korun).

02_Barbie

Foto: Pixabay

The Original, cca 620 000 Kč

Jako u všech sérií, které se staly globálním fenoménem, i u panenek Barbie jsou ty původní, jež celé šílenství odstartovaly, maximálně ceněny. První panenka stála v roce 1959 pouhé 3 dolary, dnes se její cena šplhá přes 25 000 dolarů (asi 625 tisíc korun). Pokud máte doma v dobrém stavu některou z panenek v pruhovaných plavkách z první série, která představuje klasický ideál ženské krásy tak, jak byl ve Spojených státech vnímán v 50. letech, vlastníte pravý poklad.

De Beers’ 40th Anniversary, cca 1,9 milionu Kč

Panenka vytvořená v roce 1999 u příležitosti 40 let od uvedení značky Barbie na trh byla navržena globální skupinou De Beers, která se specializuje na těžbu a obchodování s diamanty. Nikoho proto nepřekvapí, že kolem pasu má Barbie pásek se 160 diamanty. Tomu odpovídá i cena, která v přepočtu činí asi 1,9 milionu korun.

Stefano Canturi, cca 8 milionů Kč

Panenka Barbie navržená proslulým zlatníkem Stefanem Canturim byla v roce 2010 dražena v dobročinné aukci, jejíž vítěžek byl určen pro Nadaci pro výzkum rakoviny prsu. Hlavním znamením této panenky je náhrdelníknáhrdelník z jednoho růžového a tří menších bílých diamantů o celkové váze 3 karáty. Vítěz dražby zaplatil za panenku více než 302 tisíc dolarů.

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.