Výuka online

Nejde mi mikrofon, seká se to: Sonda do online výuky

Kromě prvních a druhých tříd základní školy se prakticky veškeří školou povinní učí distančně. Poměrně šílené na to, že už je pomalu konec ledna. Vyhlídky jsou spíše horší než lepší. Zřejmě nás online peklo čeká ještě vcelku dlouhou dobu. A teď mluvím nejen za učitele, ale i za rodiče. Online výuka totiž rozhodně tu klasickou alternovat nedokáže, a to v žádném případě. Školy na ni nebyly připravené a troufám si říct, že stále ještě nejsou. Děti se uchylují spíše k podvodům než k čemukoli jinému.

Ti, kteří chtějí, pracují

Ale nebaví je to. jsou samozřejmě otrávení tím, že jim chybí sociální kontakt s ostatními, jakési denní rituály a prostě život. Je to podobné jako u nás dospělých. Také= bychom se chtěli bavit, normálně pracovat a vydělávat peníze. Bohužel to nejde. Tyto děti ale nijak extrémně neutrpí. Látku si osvojí, co nestihly, se doučí při prezenční formě, která jednou musí přijít. Tady problém určitě nebude. Pokud to učitel dokáže, umí tyto děti zabavit i online. Ač to většinou nepotřebují.

Ti, kteří nechtějí, nepracují

Proč by také měli? Domácí úkoly zkontrolují s učitelem online. Dohledatelnost toho, jestli je vše v pořádku, nebo není, je minimální. Když jim dá pedagog úkol a chce jej následně naskenovat, buď to neudělají, nebo nic nejde přečíst. A online výuka? Většinou klasika. Nejde mikrofon, případně se jim celý počítač seká. Jak proti tomu bojovat? No, nejspíše nijak. Jen tak se to zvládnout nedá.

A přichází vysvědčení

Opět vrchol nespravedlnosti. Děti, které při online testech podváděly, budou mít stejné známky jako poctivci. Smutné. Podvody byly prokazatelné. Některým vypracovávali testy rodiče, jiní si zjistili výsledky po sociálních sítích. Opravdu nic složitého. Pak se ptám, zdali by jako hodnocení nestačilo pouhé prospěl.

Každá škola to má jinak

Ministerská doporučení sice přišla, nicméně každá škola si jede podle svého. Někde je slovní hodnocení, jinde klasické. Spravedlnost zemřela. Ale stále se najde spousta těch, již budou online výuku velebit.

Online výuka: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *