Miroslav Kalousek

Odchází osobnost: Důvod může být politický

Miroslav Kalousek se rozhodl složit svůj mandát. Politický dinosaurus vydržet na roli vrcholné politiky vcelku dlouhou dobu. Odchází tedy bezesporu osobnost. Ostatně každý z nás jsme osobností, jedinečnou, výjimečnou. Ze scény mizí člověk, na kterého jedni plivali a druzí s ním naopak souhlasili a šli dál. Tak jako tak vyvolával kontroverze. Možná i premiér Babiš, kterého označil jako člověka, který chce jít na velkou, ale nestahuje si kalhoty. Takto se údajně k v politice chová.

Viditelná osoba

Tak jako tak, a to aktuálně nemyslíme na to, jak se stavil na pivo v době, kdy bylo všechno zavřené. Proslulé jsou třeba hádky s premiérem, který Miroslava Kalouska několikrát označit za ožralu ožralého. Tituloval jej ale i mnohými jinými přívlastky. Oba dva ve sněmovně tristně bavili ostatní. Smutní divadlo si bude muset najít jiného herce. I když popravdě, v zásobě jich možná bude v zákonodárné i výkonné moci dost.

TOP 09 ztratí lídra, ale možná získá

I když v poslední době jím Miroslav Kalousek teoreticky nebyl. Nevýrazní lidé okolo něj mu opět dali vyniknout. Ať už se jedná o předsedkyni Pekarovou nebo Dominika Feriho, jenž byl jakousi výraznou tváří při a po volbách. Nyní za čtyři roky příliš nevypadá na to, že by mohl stát v čele TOP 09. Výrazná tvář bude zkrátka této straně chybět. Na druhou stranu měl Miroslav Kalousek okolo sebe už jen určitý omezený počet příznivců. prostě možná jen prohrál ve vnitrostranickém boji a nechtěl už čekat, až mu skončí mandát.Miroslav Kalousek

Miroslav Kalousek: Zdroj obrázku commons.wikimedia.org

Co bude dělat dál?

To ví zřejmě jen on sám. Nejspíše se bude pohybovat v zákulisí politiky a snažit se lobovat v různých záležitostech. Mohl by také kandidovat do senátu, ač se zdá, že by voličkou základnu nemusel mít až tak silnou. Těžko odhadovat. Ať už patříte mezi příznivce nebo zaryté odpůrce tohoto teď již fakticky bývalého politika, rozhodně s vámi tato zpráva něco udělala a nějakou reakci vyvolala. A to se u odchodu mnohých politiků říct nedá.

Miroslav Kalousek: Zdroj náhledového obrázku commons.wikimedia.org

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

1 komentář

  1. Zdenál Odpovědět

    Panu Kalouskovi patří velké díky. Přes největší poválečnou krizi nás převedl takovým způsobem, že svět jen koukal. Titul “ nejlepší ekonom Evropy “ mu právem náleží. Na dalšího takového budeme čekat několik generací. Tou dobou se budeme patlat v dluzích slovenské náplavy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *