Nejčastější chyby začínajících podnikatelů

Začátek podnikání není snadný. Je tolik věcí, o kterých je třeba přemýšlet a rozhodovat. Tlak může způsobit, že učiníte špatné rozhodnutí, které může poškodit váš potenciál na úspěch, nebo vás alespoň zpomalí. I když neexistuje žádný univerzální plán k dosažení úspěchu v podnikání, existuje několik běžných chyb, kterých se mnoho nových majitelů podniků dopouští. Zde jsou nejčastější z nich.

1. Přeskočení fáze plánování

Plánování může být únavné, ale bez pevného plánu podnikání, který zahrnuje výzkum tržního potenciálu, budete pracovat ve tmě. Mezi nejdůležitější plány, které je třeba zvážit, patří obchodní plán, finanční plán a marketingový plán.

2. Nestanovení cílů

Cíle vám mohou dát směr, když začnete podnikat, a pak vás během každodenního provozu udržovat na správné cestě. Chytře stanovené cíle vás nasměrují tam, kam chcete jít a nastíní konkrétní kroky, které vás k cíli dostanou.

3. Podceňování vašich výrobků nebo služeb

Nedostatek důvěry v naše schopnosti a strach z neúspěchu způsobí, že podceníme cenu našich výrobků a služeb. To je nebezpečná cesta, protože to podkopává jedinečnou hodnotu, kterou přinášíte do tabulky, a otevírá možnost frustrace. Napravit podhodnocení vašeho zboží je dlouhá cesta, takže byste měli důkladně prozkoumat trh, jakmile začnete podnikat, abyste identifikovali nejlepší vstupní bod pro to, co prodáváte.

4. Vyhýbání se novým technologiím

Nové technologie poskytují nové příležitosti, pomáhají nám pracovat efektivněji a dokonce i ušetřit peníze. Spousta podnikatelů se jich ale bojí. Neochota přizpůsobit se technologickému pokroku může vašemu podnikání v krátkodobém i dlouhodobém horizontu ublížit.

5. Strach z marketingu

Marketing může mít mnoho forem od ústních doporučení, až po tradiční reklamu, či internetový marketing. Pokud jde o marketing, nejsou stanovena žádná pravidla; nejlepší typ marketingu pro vaši firmu závisí na cílové skupině.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *