Nejbizarnější věci, za něž utrácejí miliardáři

Miliardáři utrácejí průměrně 80 milionů dolarů ročně. A pro nejbohatšího miliardáře světa, Jeffa Bezose, který má odhadovanou čistou hodnotu 156 miliard USD, je výdaj 88 000 USD podobný průměrnému americkému utrácení 1 USD. Když se tedy zamyslíme nad tím, že miliardáři utratí tolik peněz, může nás zajímat také za co? Co byste si vy koupili, kdybyste mohli utratit takové peníze? To je těžké si představit. Pojďme se tedy nechat inspirovat…

Luxusní dopravní prostředky

Samozřejmě. Už jste viděli miliardáře, který by se proháněl v ojetém voze? Miliardáři velice rádi utrácí za bohaté prostředky osobní dopravy – tím ale nemáme na mysli luxusní a drahá auta, ale také soukromé tryskáče, kolosální jachty a drahá letadla. Velké množství miliardářů má také rozsáhlé portfolio nemovitostí – mezi které mohou patřit také ostrovy.

Neobyčejná zvířata

Nejenom živá, ale také vycpaná zvířata. Například Mike Cohen si koupil zachovalého žraloka v původní velikosti (přes čtyři metry) za neuvěřitelnou částku kolem 8 milionů dolarů.

Můj dům, můj hrad

Mukesh Ambani zdědil a ovládá ropnou říši, která mu vydělala odhadované čisté jmění asi 43 miliard dolarů. Jednu miliardu dolarů z tohoto jmění použil na stavbu nejdražšího domova na celém světě. Jedná se o 27-podlažní mrakodrap o rozloze 400 000 čtverečních stop, který se může pochlubit třemi heliporty a šesti podzemními parkovacími úrovněmi. Na jeho úržbu je potřeba asi 600 zaměstnanců.

Fotografie Billyho Kida

Miliardář William Koch utratil 2,3 milionu USD za fotografii legendárního psance z divokého západu Billyho Kida.

Umění

Ken Griffin je známým uměleckým nadšencem, ale klenotem jeho sbírky je dvojice abstraktních impresionistických obrazů, které koupil současně v aukci, jeden od Willema de Kooninga a druhý od Jacksona Pollocka. Celkově utratil za tyto dva klenoty asi půl miliardy dolarů. To Bill Gates zase utratil svých 30 milionů dolarů za zápisky od Leonarda da Vinci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *