Nechutná vám? Reklamace jídla v restauraci

Když se vám rozbije běžné zboží zakoupené obchodníka, většinou jej jdete reklamovat. Uděláte však to samé, když vám například nechutná v restauraci jídlo, které jste si objednali? To asi již málokdo udělá. Přitom to jde. Pojďme se podívat na to, jak to lze udělat.

Za kvalitu odpovídá restaurace

Restaurace odpovídají za kvalitu pokrmů, které vám přinesou. To znamená, že například nese odpovědnost i za to, že jídlo bude mít stejné složení, jaké je zmíněné v jídelním lístku, podle kterého jste si jídlo vybrali. To samé platí i proto, když si sjednáte s číšníkem nějakou odlišnou úpravu, kterou požadujete. Není-li v jídelním lístku blíže specifikovaná podoba jídla, má se za to, že by pokrm měl odpovídat jeho obecné povaze a zvyklostem. Dále existuje pár pravidel, které musí restaurace dodržet. Tak například jde o množství. To musí být stejné, jak je uvedené v lístku. U piva se hodnotí poloha hladiny a rysky na skle až po spadnutí pěny. Každý teplý pokrm má také mít podle norem minimálně 60 °C.

Problémy při placení

Reklamaci můžete provést i z důvodů, které vyplynou až při placení. Vždy si zkontrolujte, zda máte zaznamenanou správnou útratu na účtu. Ceny musí být stejné, jako v jídelním lístku a nesmí se zde objevit žádné poplatky, s kterými jste jako zákazník nebyl dopředu seznámen. Například opět v jídelním lístku.

Žádné scény

Vždy se ale vyplatí nedělat veliké scény a raději vždy jednat s úctou a slušností. Řekněte vždy co přesně vám vadí, a pokud nebude obsluha s to vyřešit problém, nechte si zavolat vedoucího pracovníka. Když se vám bude cokoli zdát špatně, řešte to. Pokud totiž sníte jídlo, bude velice těžké jej pak reklamovat. Při reklamaci máte nárok na slevu, která bude úměrná vadě, nebo můžete chtít nový pokrm. Budou-li vady natolik vážné, že je již nelze napravit, můžete odstoupit od smlouvy. V případě restaurace to bude znamenat odchod bez placení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *