Koruny

Nebankovní půjčky: Tato fakta se vyplatí vědět předem

Potřebujete rychle peníze? Nikdy nevíte, kdy se vám pokazí auto, pračka, kotel nebo cokoli jiného, bez čeho se v životě neobejdete. Z toho důvodu se vyplatí vědět, kde sehnat peníze co možná nejrychleji a s minimálními úroky a dalšími poplatky. Poměrně frekventované jsou především mnohé nebankovní půjčky. Právě ony se mohou stát pomocníkem, ale i katem. Záleží na tom, co všechno o nich víte, a jestli si dokážete půjčit u té správné společnosti. My se proto podíváme hned na tři velmi důležité aspekty této nelehké volby.

Pozor na předražený úvěr

Poslední, co byste si přáli, je půjčka s vysokými poplatky a úroky. I takové mohou při nevhodném výběru nebankovní půjčky být. Optimální je výběr časem i spokojenými klienty prověřené společnosti, která si zakládá na kvalitě poskytovaných produktů. Garantovat vám bude výhodné úroky i minimální výši poplatků. Na kalkulačce půjček byste si měli jednoduše přímo online spočítat, jak na tom budete při realizaci samotného úvěru. Nikde není psáno, že musíte zvolit prvního poskytovatele. Konkurenční boj je v tomto segmentu poměrně velký a vy máte jistě z čeho vybírat.

Kdy bývá nebankovní půjčka výhodná?

Rychlá online půjčka je určena především pro ty, kteří potřebují co nejrychleji mešní finanční obnos. Na peníze se čeká velmi krátkou dobu, jelikož jsou úvěry realizovány v podstatě expresně. Počítejte s tím, že na peníze dosáhnou i osoby nemající vlastní příjem. Typické jsou nebankovní půjčky třeba pro ženy na mateřské dovolené nebo nezaměstnané osoby či lidi pobírající důchod.

Je nebankovní půjčky dražší než bankovní?

Ano, většinou je hotovostní půjčka mimo bankovní sektor z pohledu klienta nákladnější. Nejedná se ale o žádné pravidlo. Optimální je spočítat si RPSN, úroky, poplatky, případně sankce. Pak se můžete pohodlně rozhodnout a jednoznačně uvidíte, jestli je půjčka skutečně výhodná.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *