Návštěva restaurace za 16 milionů? Nyní máte příležitost

stratosféra

Kde chutná nejlépe? Přece na hranicích vesmíru! Pokud si potrpíte na nevšední zážitky, tak tahle nabídka je přesně pro vás. Vyletět balonem do stratosféry a tam povečeřet to za milionovou cenovku přece stojí!

Večeře ve stratosféře

Je vaší touhou dostat se někdy až nad povrch naší Země, a přitom si ještě pochutnat na výborné gastronomii? Není to jen pouhý sen, je to realita, která se již příští rok může uskutečnit. Společnost SpaceVIP vás totiž vynese vzhůru nad oblaky. Konkrétně vystoupáte až do výšky 30 km nad povrch Země.

Zážitek, který se jen tak neopakuje. Vzduchoplavbou vás navíc bude provázet i dánský 32letý zkušený kuchař Rasmus Munk, který zajisté překvapí šestičlennou posádku nějakým skvělým menu.

vesmír

Foto: Pixabay

Co zažijete?

Při cestě nad naši Zemi nebude chybět pohled na východ slunce nad zakřivením naší planety. Při cestování bude možné vše sdílet s přáteli, wi-fi bude samozřejmostí. Některým pasažérům bude dokonce umožněno streamovat v přímém přenosu. Jen si za to budou muset vybraní lidé trochu připlatit. Palubní vstupenka vyjde i tak na neuvěřitelných 500 000 amerických dolarů, což je v přepočtu zhruba 16 milionů korun.

O první let je ale i v tuto chvíli velký zájem. Pasažérů se hlásí do stratosférického balonu s restaurací víc, než kolik se jich ve skutečnosti vejde uvnitř. Zájem má několik desítek lidí. Plánovaný seznam pasažérů by měl být známý již v následujících příštích týdnech. Počkejme si tedy na ně.

Zdroje informací: https://www.businessinsider.com/spacevip-michelin-star-meal-stratosphere-500000-dollars-2024-3

https://phys.org/news/2024-03-danish-chef-gourmet-dining-stratosphere.html

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.