Hledáte spolehlivého a levného dodavatele zlata?

Zlato

Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz.

Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí.
Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvézt výtahem do druhého patra.

Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky.

Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů.

Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.

Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).

Co nám říká aktuální růst ceny zlata?

Nejdříve se mrkněte na dostupné internetové grafy, které ukazují ceny zlata v průběhu času. Všimli jste si, jak v posledních týdnech roste? Možná si přesně v takový okamžik říkáte, že se nevyplatí kupovat v současné situaci „draze“. A to je jeden velký omyl. Hned vám vysvětlíme proč.

Zlato je totiž povahou střednědobá či dlouhodobá investice – takže má největší sílu v řádu deseti, dvaceti i více let. Jedná se tedy o super formu „spoření“ na důchod, koupi rodinného domku, zajištění dětí a podobné cíle.

A právě dlouhodobá povaha zlata nám jasně říká, že nezáleží na událostech několika týdnů. Záleží na událostech let. Rovnou si nechte ujít nesmysl v podobě krátkodobého časování trhu, jako jste zvyklí z volatilnějších investic (hlavně kryptoměn).

Analytici mají jasno – žlutý kov prudce poroste i v následujících letech a dekádách. Pokud tedy budete čekat na vhodnou chvíli, prostě a jednoduše vám uteče nejlepší cena. Čím dříve nakoupíte, tím lepší výsledek získáte.

Většina z nás si nemůže dovolit jednorázově pořídit zlaté slitky/cihličky (zapomeňte na virtuální držení zlata a akcie zlatých dolů) za stovky tisíc korun. Z toho důvodu bude průměrný český investor benefitovat z postupného přikupování v průběhu let.

Kde nakupovat?

Veškeré zlaté slitky a cihličky se k nám dováží od našich zahraničních sousedů (typicky ze švýcarské rafinérie Argor-Heraeus). Taková přeprava je logisticky náročná a vyžaduje zapojení několika subjektů. Každý z nich si vezme svou marži.

Přesně proto tedy na pultech českých obchodů objevíte úplně stejné slitky, ovšem za úplně rozdílné ceny. Pouze u nejlevnějšího gramového slitku se rozdíl pohybuje klidně v 600 Kč. U těžších v řádu tisícikorun.

Raději tedy pečlivě projíždějte nabídky obchodníků a kupujte jen tam, kde je to za nejnižší cenu.

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.