Návrat vánočního poselství Zemana, novoroční projev Pavla i proslov Fialy. Máme se na co těšit

prezident

Jak se zdá, je více adeptů, kteří chtějí promluvit k národu. Prezident hodlá obnovit tradici projevu na Nový rok. Promluvit chce i premiér Fiala, jakožto Miloš Zeman hlásí návrat se svým vánočním poselstvím. Jak je patrné, tak o projevy nebude nouze.

Letos zvolený prezident chce navázat na tradici projevů svých předchůdců, se svým projevem tak vystoupí na Nový rok. Promluvit k občanům ČR chce i premiér Petr Fiala. A co je více než překvapivé? Miloš Zeman hlásí návrat se svým vánočním poselstvím. To není žádný žert, ale realita. Kdy a kde promluví bývalý prezident Zeman?

Projev prezidenta na Nový rok

Prezident Petr Pavel svůj projev přednese na Nový rok. Tradici novoročních projevů zahájil už první československý prezident T. G. Masaryk. Zpočátku se nejednalo výhradně o projev ke spoluobčanům, ale poskytoval pravidelně novinám tzv. novoroční rozhovor. Ve 30. letech začal vystupovat s vánočními projevy. V této tradici pokračovali další prezidenti.

Václav Havel a Václav Klaus měli novoroční projevy ke spoluobčanům. A na to právě naváže i současný prezident Petr Pavel, který vystoupí se svým projevem na Nový rok. Hodlá v této tradici pokračovat. Nicméně ani první svátky s prezidentem Petrem Pavlem se neobejdou bez Zemanova projevu.

Návrat vánočního poselství Miloše Zemana

Byl to právě Miloš Zeman, který narušil tradici novoročních projevů, kdy 26. prosince 2013 vystoupil se svým projevem. Své projevy nazýval vánočním poselstvím. Tento zvyk držel až do konce svého funkčního období. Se svým projevem neboli vánočním poselstvím v roli prezidenta vystoupil loni 26. prosince. O to větší je překvapení, že hodlá mít i letos projev.

Poselství Miloše Zemana bude odvysíláno 26. prosince ve 13 hodin na jeho facebookové stránce. Bude se však jednat o předem natočený záznam. Asi by to Miloš Zeman na první dobrou v živém výstupu nedal. Nicméně projev bude natočen těsně před svátky. Zveřejněn na Facebooku bude ve výše zmíněném termínu. Copak má asi Miloš Zeman na srdci?

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/milos-zeman-vanoce-projev-vanocni-poselstvi-ovcacek.A231129_140547_domaci_ikro

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/pavel-na-zemana-nenavaze-projev-bude-mit-novy-rok-nikoliv-na/r~c7d05bb26f3b11eeba63ac1f6b220ee8/

Náhledové foto: autor Edelseider

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Czech_President_Pavel_to_MEPs-_%E2%80%9CIf_Ukraine_fails,_so_will_we%E2%80%9D_-_53236191094.jpg