Černochová: Babiš by na sociálních sítích neměl videem strašit lidi

Jana Černochová

Ministryně obrany Jana Černochová se na sociálních sítích ohradila proti videu Andreje Babiše. Expremiér v něm dle jejích slov straší lidi tím, že se veškeré zbraně, kterými naše armáda disponovala, převezly na Ukrajinu. Tuto skutečnost jsme se údajně dozvěděli z úst paní ministryně Černochové. Té to logicky vadí a vyjádřila se v tom smyslu, že by měl pan Babiš lépe poslouchat, co vlastně říká.

Obranyschopnost ČR není ohrožena

Jana Černochová vysvětlovala v úterý na plénu právě onen fakt, že na Ukrajinu bylo posláno pouze to, co bylo možné, aby se neohrozila obranyschopnost České republiky. Veškerá technika, kterou darovala Armáda České republiky Ukrajině pro boj s ruskou agresí, byla právě naší armádou vyhodnocena jako nepotřebná. Nepochybně ale i tato nepotřebná technika Ukrajincům v jejich boji pomohla.

Více už nyní poslat nemůžeme

Další fakt, na který je dle vyjádření Černochové vhodné nezapomenout. Ze skladů v České republice již nemůže být posláno více pomoci Ukrajině. Kyjevskému režimu ale můžeme pomáhat dál, a to jinak než dodávkou vojenského materiálu. Jednat se může například o výcvik vojů na území České republiky nebo udělování licencí na vývoz nebo zapojení do řady mezinárodních iniciativ v rámci EU či NATO.

Osobních útoků na vojáky už bylo dost

Podle ministryně už nynější počet osobních útoků na vojáky a pana náčelníka Generálního štábu Řehku přesáhl únosnou mez. Urážení těchto lidí je naprosto zbytečné. Otázkou zůstává, zdali pan Babiš má zapotřebí tyto vcelku zbytečné invektivy. Předvolební boj je ale předvolební boj a lepší to zřejmě nebude.

Zdroje info: Autor, sociální síť X, https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3620609-armada-nedostane-prilis-mnoho-ale-ziska-co-davno-mela-mit-rika-cernochova, https://www.novinky.cz/clanek/volby-prezidenta-cernochova-babisovi-vojaci-nejsou-stvaci-za-padle-v-afghanistanu-jste-na-letisti-plakal-tak-je-ted-neurazejte-40420077

Ministryně obrany Jana Černochová: Náhledové foto Ministerstvo obrany České republiky

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.