Návrat Kena: Staronový ministr už zřejmě velké změny nepřinese

Adam Vojtěch

Kolotoč na Ministerstvu zdravotnictví České republiky se stále nezastavil. Jen z něj postupně vypadávají ministři. Tohoto faktu si veřejnost rozhodně nemohla nevšimnout. Vždyť to vypadá, jako by premiér nedokázal vybrat člověka, který by dokázal vést tento resort delší dobu. Nebo tomu tak ve skutečnosti je? Asi ano, vždyť se vrací opět Adam Vojtěch. Naštěstí to ale vypadá, že až tolik práce mít nebude.

Černou práci už odvedli jiní

Když ministr Vojtěch rezignoval, byl fakticky znechucen z politiky a mediálního kolotoče. nyní se už zřejmě otřepal a vrací se za Andrejem Babišem. Ostatně ten tehdy prohlásil, že se jednalo o velmi schopného ministra, který vykonával svou práci svědomitě. Zapomněl dodat, že byl Vojtěch také loajální, což je ale považováno zřejmě za jakousi samozřejmost. Jinak si také dobře pamatujeme, že Vojtěch chtěl ponechat roušky, zatím premiér s jejich nošením nesouhlasil.

Premiérův oblíbenec

O tom žádná, v opačném případě by se Vojtěch vracel velmi složitě. Letošní situace se velmi podobá té, která nastala minulý rok. Rozdíl je jen v tom, že určité procento populace už je naočkováno. Tím pádem lze konstatovat, že mnohou černou práci už odvedli ministři, již byli odvoláni. Kromě ministra Blatného doplatili na kauzy, jež se jich týkaly. Holt, neuměli všechno ukrýt. To u nás zvládá bravurně jenom jeden člověk.

Mají se skutečně připravit další?

Zřejmě ne, opozice se snaží humorně předestřít, že v řadě jsou Prymula, Blatný a opět Arenberger. Do voleb by se ale nic moc převratného snad stát nemělo. Vojtěch tak nejspíše skončí až při demisi vlády. V každém případě nám takto časté změny ministrů v očích našich zahraničních partnerů zrovna dvakrát nepomohou. Slovo hrdost už se u nás příliš nenosí, nahrazeno bylo loajalitou a touhou po moci a penězích.

Zdroje info: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/pripravi-se-prymula-blatny-opozice-si-utahuje-z-navratu-vojtecha-do-cela-zdravotnictvi-40361266
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/adam-vojtech-se-vraci-velvyslancem-se-stane-az-pristi-rok-vzkazal-babis-155907

Adam Vojtěch: Náhledová fotografie Úřad vlády ČR

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.