Nasadit, sundat, nasadit aneb volby a roušky

Rouška

Už za necelý měsíc se vrátí voliči k urnám, aby do obálky vložili kandidáty do Senátu a leckde i zastupitele kraje. Už teď je však jisté, že tyto volby budou zcela jiné, než na jaké jsme byli doposud zvyklí.

Ponesou se zejména v duchu zvýšené hygieny, přičemž nastavená pravidla nám mohou leckdy připadat absurdní. A co nás tedy čeká?

Volební komise v rukavicích a roušce

Pravděpodobně žádné překvapení. Přece jen, při ověřování občanského průkazu nebo jiného platného dokladu totožnosti přichází volič s členy komise do poměrně úzkého kontaktu. Roušky boudou tedy muset být nasazeny už od vstupu do volení místnosti.

Pracovní povolení
Pracovní povolení

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Všude bude vonět dezinfekce. Kromě očištění rukou bude použita na všechny povrchy – od klik až po volební plenty. A členové komise budou vše pravidelně obcházet a čistit. Tolik k běžně očekávaným opatřením

Roušku nasadit, sundat, nasadit…

Roušky jako takové však mohou mít i negativní dopady. Ne tedy na naše zdraví, ale na možnost naší identifikace. Pokusy o podvod, v nichž se syn vydává za otce (nejčastější varianta) nejsou tak výjimečné, jak by se mohlo zdát. Obvykle jsou odhaleny hned v zárodku, ovšem povinné roušky by celý proces značně ztížily.

A jak to tedy celé bude vypadat? Přijdete k volební komisi a předáte jí průkaz. Jakmile vás člen dohledá ve volebním seznamu, musíte poodstoupit na vzdálenost dvou metrů a roušku si sundat. Ve chvíli, kdy vás úspěšně komise identifikuje, roušku opět nasadíte, vrátíte se zpět ke stolu a převezmete si svůj doklad totožnosti i úřední obálku (na žádost i hlasovací lístky). Teprve tehdy vám bude umožněno volit – samozřejmě za plentou

Nebuďte tedy překvapeni, až od vás u voleb budou tento postup vyžadovat. Bude standardem v celé republice.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Mít peníze je hezké. Orientovat se v této oblasti ještě důležitější. Pokusím se vám svými články pomoci.