Napodobeniny „crocsů“ si už v budoucnu možná nekoupíte

01_crocs

Pantofle Crocs si svým nezaměnitelným vzhledem, který ze všeho nejvíce připomíná staré dřeváky, získaly svět. „Crocsy“, jak se těmto pantoflím nejčastěji říká, můžeme vidět na koupališti i na červeném koberci při předávání Oscarů. Jejich popularita během pandemie koronaviru navíc ještě vzrostla, neboť se zvýšil zájem o domácí obuv. A pantofle Crocs jsou pro práci na home office zkrátka ideální. S celosvětovým úspěchem ale přišla i vlna napodobování. Boty podobného vzhledu najdeme prakticky ve všech obuvnictvích stejně jako na tržištích. A právě to leží vedení firmy Crocs silně v žaludku.

První žaloby

Výrobce bot Crocs nyní žaluje 21 amerických společností včetně obřího Walmartu, za porušení práv k ochranné známce v souvislosti s touto obuví. Společnost Crocs také požádala americkou Komisi pro mezinárodní obchod, aby vydala plošný zákaz dovozu obuvi, která kopíruje její obchodní značku nebo vzory. Zajímavé je, že onou pověstnou poslední kapkou byl nárůst internetových prodejů napodobenin v době koronavirových uzávěr. Žalované firmy zatím na stížnost nereagovaly.

02_crocs

Foto: Pixabay

Budování brandu

Společnost Crocs se při budování brandu čím dál více soustřeďuje na přímý prodej svých produktů zákazníkům a snižuje maloobchodní prodeje. Retailoví prodejci si ale nechtějí nechat tento segment utéct a proto začínají prodávat napodobeniny. Společnost Crocs pak argumentuje, že prodej padělků „ředí“ kvalitu bot na trhu a poškozuje její dobré jméno. Crocs se také v poslední době snaží zintenzivnit prodeje v mezinárodním měřítku, otázkou tak je, zda podobnou kampaň nepovede firma i mimo Spojené státy a zda o možnost koupit si „Crocsy“, které vlastně nejsou „Crocsy“ nepřijdeme i my.

Pantofle Crocs zaznamenaly prvotní úspěch mezi zdravotními sestrami či dělníky, tedy obecně lidmi, kteří potřebovali pohodlnou obuv, která by jim ulevila při dlouhém náročném stání. Později je ale začali popularizovat i celebrity jako Justin Bieber, Jack Nicholson nebo třeba George Bush a brand se tak dostal do těch nejvyšších pater. Speciální edice jsou prakticky vždy okamžitě vyprodané.

Zdroj infromací: https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-07-22/crocs-crox-fights-fake-knockoffs-of-the-real-comfy-clog-shoes?srnd=premium

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.