E-Shopy

Nákup vstupenek online může být zrádný

Nyní je období letních festivalů i jiných sportovních či kulturních akcí. V dnešní době zároveň stále více a více nakupujeme lístky na tyto akce přes internet, z pohodlí domova. Po celé Evropě se však dějí v tomto odvětví nešvary. Podvodné či nevýhodné stránky, které lístky přeprodávají a podobně. Dnes se tedy podíváme, na co pozor při nákupu lístků přes internet.

Co nejvíce vadí?

Nejvíce nakupujícím vadí přemrštěné ceny vstupenek. Dále například to, že někdy vás na akci nemusí pustit, jelikož zakoupená vstupenka je od neautorizovaného prodejce. U neprověřených či pochybných webů pak může například dojít k tomu, že vám v mailu „přistane“ lístek na úplně jinou akce. Nejvíce však dělají vrásky skryté poplatky. Ty se například přičítají až úplně na konci, před zaplacením. Dopředu tedy nevíte, kolik nakonec zaplatíte. Poté se také může stát, že chybí jakákoli funkční zákaznická linka. Proto vždy rozmýšlejte, kde vstupenky zakupujete.

Omezená místa

Dalším nešvarem je něco, co se děje po celé Evropě. Není to neduh jen u nás. Portál vás opakovaně upozorňuje, že dochází vstupenky a že máte možnost zakoupit jedny z posledních míst na akci. To by nemuselo být nic špatného. Je dobré, že vás web informuje o stavu výprodeje. Jenže tyto weby často neříkají pravdu. Lístků je stále plno, na vás však vyskočí informace o posledních lístcích. Záměrně tak manipulují se zákazníky a dostávají je pod tlak lživými informacemi. Takto nervózní nakupující pak připlatí více za „poslední“ vstupenky nebo si nákup dobře nepromyslí.

O které weby jde?

Jak již bylo několikrát zmíněno – jde o weby s celoevropskou působností. Mezi nejznámější patří například Viagogo, StubHub či Mywayticket. Je možné, že je znáte díky vašim bývalým nákupům na těchto adresách. Jde o velmi navštěvované weby. Nejde však o oficiální partnery při prodeji. Samy stránky deklarují to, že jde vlastně jen o prodej lístků, které někdo nakoupil, ale nemůže se akce nakonec zúčastnit. Praxí však je, že portály mají automatické profily (boty) či několik kreditních karet a úmyslně skupují lístky, aby jejich ceny poté navýšili.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *