Na nákupy do Polska se jezdí za cenou i výběrem

oblečení

Fakt, že do Polska jezdí z České republiky velké množství lidí za nákupy všeho druhu, není nic nového. Nejčastěji se mluví o tom, že Češi nakupují v Polsku za výhodnější ceny potraviny, případně pohonné hmoty. Dlouhodobě se ale do Polska jezdí i za levným oblečením nebo obuví. V dnešní době právě za tímto zbožím vyráží do Polska Čechů stále více a více. Jisté změny tu ale jsou. Oblečení již Češi v Polsku nenakupují jen na tržnicích a také nižší cena již není jediným důvodem pro nákup oblečení v Polsku.

Polsko láká nejen cenou

Faktor nižších cen je stále platný a nezřídka lze v Polsku nakoupit oblečení třeba za polovinu, nebo dokonce třetinu českých cen. K cenám se ale přidává i další důvod proč do Polska na nákupy vyrazit. Tímto důvodem je výrazně větší výběr než v České republice.

Minimálně v příhraničních oblastech platí, že na polské straně hranic je několikanásobně více obchodů s oblečením než na straně české. V polských obchodech je navíc na výběr mnohem více zboží jak z hlediska konkrétních modelů, tak z hlediska velikostí.

oblečení

Foto: Pixabay

Do Polska nejen z pohraničí

Do Polska tak vyráží čím dál tím více lidí nejen z oblastí těsně přiléhajících k polské hranici, ale také z vnitrozemí a českých měst vzdálených třeba i více než sto kilometrů. Kromě nákupu klasických konfekčních oděvů mají Češi stále častěji zájem o služby polských krejčovství. Nejčastějším druhem objednávek jsou společenské šaty, a to jak dámské, tak i pánské.

Zdroje informací: https://www.irozhlas.cz/ekonomika/polsko-levne-obleceni-moda-zpravy-online_2306241304_kth

 https://www.denik.cz/ekonomika/vsechno-je-tady-levnejsi-rikaji-cesi-na-nakupech-v-polsku-podivejte-se-na-ceny-2.html

 Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.