penize

Na jaké benefity lákají banky klienty?

V současné době se s bankami na trhu jakoby roztrhnul pytel. A tak již bankám nestačí pouze na trhu být a čekat, až k nim klienti přijdou sami. Musejí se o klienty prát. A dělají to tak, že nabízí různé benefity, na které případné klienty lákají. Klasické benefity, jako je například vedení účtu zdarma, již má vícero bank. A tak v rámci marketingu musí jít banky ještě dál.

Vzdělávání dětí

Banky se například snaží zapsat do povědomí tím, že učí děti finanční gramotnosti. A to tak, že je to snadné a navíc to děti baví. Tímto krokem se banky zapíší do podvědomí rodičů, ale celkové společnosti jako prospěšná společnost, která dbá o své klienty. A ptáček (klient) je lapený.

Peníze navíc

Jiné banky zase nabízejí peníze za to, že si u nich zřídíte účet. Může se jednat o jednorázovou výplatu peněz (například 500 Kč) nebo připisování peněz vždy, když splníte podmínky (například měsíční obrat na účtu, platba kartou, platba z aplikace atd.).

Snadné zavedení účtu

Banky si uvědomují, že klienti nechtějí navštěvovat kamenné pobočky. To by mohlo znamenat čekání v řadě a samotnou cestu na pobočku lze považovat za ztrátu času. A tak dnes již stačí přihlásit se na webovou stránku zvolené banky a založit si účet jednoduše během několika minut.

Výběry z bankomatů zdarma

Banky také častokrát nabízejí výběr z jakéhokoli bankomatu zdarma. Tedy i z bankomatu konkurenční banky. Zde je ale potřeba pořádně si projít podmínky, protože u některých bank je výběr zdarma omezen – například jen pro první výběr v měsíci apod.

Varování na závěr

Odborníci apelují na všechny: nevybírejte si banku podle benefitů. Zvažte také jiné aspekty, například to, kolik vás bude měsíční provoz bankovního účtu u banky stát (zaměřte se na různé poplatky bank). A také si pořádně přečtěte, za jakých podmínek vám banka daný benefit poskytne. Většinou je tento benefit podmíněn aktivním užíváním účtu – tedy určitým počtem ochozích plateb, určitý obrat finančních prostředků na účtu atd. Nesplnění těchto podmínek by vás mohlo vyjít draho.

Finance jsou velmi zajímavou oblasti. Mám zkušenosti a ráda se o ně s vámi podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *