Na jaké benefity lákají banky klienty?

V současné době se s bankami na trhu jakoby roztrhnul pytel. A tak již bankám nestačí pouze na trhu být a čekat, až k nim klienti přijdou sami. Musejí se o klienty prát. A dělají to tak, že nabízí různé benefity, na které případné klienty lákají. Klasické benefity, jako je například vedení účtu zdarma, již má vícero bank. A tak v rámci marketingu musí jít banky ještě dál.

Vzdělávání dětí

Banky se například snaží zapsat do povědomí tím, že učí děti finanční gramotnosti. A to tak, že je to snadné a navíc to děti baví. Tímto krokem se banky zapíší do podvědomí rodičů, ale celkové společnosti jako prospěšná společnost, která dbá o své klienty. A ptáček (klient) je lapený.

Peníze navíc

Jiné banky zase nabízejí peníze za to, že si u nich zřídíte účet. Může se jednat o jednorázovou výplatu peněz (například 500 Kč) nebo připisování peněz vždy, když splníte podmínky (například měsíční obrat na účtu, platba kartou, platba z aplikace atd.).

Snadné zavedení účtu

Banky si uvědomují, že klienti nechtějí navštěvovat kamenné pobočky. To by mohlo znamenat čekání v řadě a samotnou cestu na pobočku lze považovat za ztrátu času. A tak dnes již stačí přihlásit se na webovou stránku zvolené banky a založit si účet jednoduše během několika minut.

Výběry z bankomatů zdarma

Banky také častokrát nabízejí výběr z jakéhokoli bankomatu zdarma. Tedy i z bankomatu konkurenční banky. Zde je ale potřeba pořádně si projít podmínky, protože u některých bank je výběr zdarma omezen – například jen pro první výběr v měsíci apod.

Varování na závěr

Odborníci apelují na všechny: nevybírejte si banku podle benefitů. Zvažte také jiné aspekty, například to, kolik vás bude měsíční provoz bankovního účtu u banky stát (zaměřte se na různé poplatky bank). A také si pořádně přečtěte, za jakých podmínek vám banka daný benefit poskytne. Většinou je tento benefit podmíněn aktivním užíváním účtu – tedy určitým počtem ochozích plateb, určitý obrat finančních prostředků na účtu atd. Nesplnění těchto podmínek by vás mohlo vyjít draho.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *