Prodej vozu

Jak nejvýhodněji prodat auto

Uvažujete o prodeji vozu a chtěli byste na něm utržit co možná nejvíce? Samozřejmě. Vždyť jste za vašeho plechového miláčka nejspíše dali nemalou finanční částku. Ne vždy se ale takový prodej vozu vyplatí. Za stejné auto můžete dostat pochopitelně různé částky. My se zaměříme na to, aby byla suma co možná nejvyšší.

Začněte co možná reálně nejvýše

Podívejte se na internet a zkuste si porovnat ceny vozů stejné značky a modelu. Poté zkuste několik tisíc korun nadsadit a začněte prodávat. Můžete se vsadit, že kupující bude chtít nějakou tu slevu. Současná době je doslova přesycená nejrůznějšími akcemi, takže nic zvláštního. Začnete-li nad hodnotou auta, máte dostatek manévrovacího prostoru.

Zkuste prodat po známosti

Určitě máte automechanika, který se o váš vůz stará. Právě on nejlépe ví, co měnil a jaké částky jsou původní. O vašem automobilu se může zmínit svým známým, případně jiným zákazníkům, jimž opravuje auta také. Poté už budete mít cestu vcelku umetenou, nicméně s přehnanou cenou v tomto případě začínat nemůžete.

Online internetový prodej

Na internetu najdete spousty různých inzertních serverů, kde lze auto prodat. Bazos, SBazar a mnohé jiné portály vám umožní najít poměrně rychle kupce. Určitě tady ale musíte počítat se spekulanty, kteří přijedou, podívají se a budou chtít mocně vyjednávat. Stejně tak přijedou nejspíše zástupci autobazarů, již vás budou chtít doslova sedřít z kůže.

Bazary jako poslední instance

Nic se vám nedaří? Pak můžete vyrazit do některého z bazarů. Především u těch největších se budete muset obrnit velkou trpělivostí a připravit se na dlouhé vyjednávání. I ta ale s největší pravděpodobností za auto dostanete maximálně polovinu toho, co byste si představovali. Výjimku mohou tvořit některé menší autobazary, které jsou poctivé. Musíte ale hledat…

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *