Na finále Mistrovství světa vsadili Češi skoro tři miliardy 

hokej

Hokejové Mistrovství světa na dva týdny pobláznilo celu Českou republiku. Radost z toho měly samozřejmě i sázkové kanceláře. Hrálo se a sázelo, a nechyběly ani vsázky na finálový zápas. Češi se při sázení nijak neomezovali.

Sázky nejen na finále

Největší tuzemské sázkové kanceláře Tipsport, Fortuna a Chance přijaly do nedělního dopoledne sázky za neuvěřitelných 2,6 miliardy korun. Lidé ve velké většině sázeli na český tým. Překonali svým šílenstvím dokonce i minulé šampionáty. Oproti tomu loňskému Češi prosázeli o celou miliardu korun více.

 

Až do posledních chvil byly emoce pod tlakem

Šest milionů sázkařů si vsadilo na letošní šampionát. Největším favoritem byla zpočátku Kanada, Švédsko, USA a za nimi Česko. Sázelo se od začátku šampionátu, ale zájem o sázení potom vygradoval ještě o něco výše v důsledku příjezdu českých hokejových hvězd. Pastrňák, Zacha či Nečas nenechali sázkaře v klidu. Zájem o ně i o sázky byl veliký a větší s tím, jak se náš tým prokousával turnajem a zlatá medaile se začala postupně přibližovat.

hokej

Foto: Pixabay

Češi po 14 letech opět zlatí

Ve chvíli, kdy již byla zlatá medaile na dosah, sázkaři ještě přitopili pod kotlem a finále mezi Českem a Švýcarskem se stalo nejsázenějším zápasem vůbec. Do sázek na něj mířilo přes 192 milionů korun. Celkem 87 procent sázek mířilo na vítězství českého týmu. V průběhu šampionátu se pak vynořily i velmi zajímavé sázky, třeba live sázka na remízu Rakouska s Kanadou za stavu 1:6. Šťastný sázkař si potom za svůj vklad ve výši 200 Kč odnesl výhru 160 tisíc korun.

Hokejové mistrovství překonalo ze sázkařského hlediska i mistrovství fotbalové z roku 2022. Před námi je ale fotbalové Euro a pokud by čeští fotbalisté sahali po nějakém významnějším úspěchu, je možné, že se tabulky budou opět měnit.

Zdroje informací: https://www.e15.cz/byznys/sazkari-vsadili-na-finale-mistrovstvi-sveta-v-hokeji-2-6-miliardy-veri-ve-vitezstvi-ceskeho-tymu-1415992

https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/sazky-sazkove-kancelare-ms-sveta-hokej-rekord.A240527_124253_ekonomika_rie

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.