Alkohol a ženské při oslavách mistrů: Pěkný vzor pro děti, moralistům se ježí vlasy

Fiala a hokejisti

Vyhráli jsme hokejové mistrovství světa. Fenomenální úspěch, který si mnozí z nás budou pamatovat do konce života. K samotnému vítězství patří bezesporu oslavy, z nichž si nepochybně minimálně někteří hráči i fanoušci budou pamatovat pouze zlomky. Další jakási tradice našeho národa. Pro mnohé nepřístojná. V médiích už se objevily některé články, které pojednávaly o tom, že oslavy mistrovského titulu hokejistů se staly jakousi kaňkou na jinak skvělém výkonu a legendárním vítězství.

Pragano ve stylu Nagana

Restituce zašlé slávy v mnoha ohledech. My, kteří si Nagano živě pamatujeme, víme, že hráči rozhodně při oslavách nijak střízliví nebyli. Sám trenér Ivan Hlinka bavil mnohé svou tak nějak nepřirozenou řečí a někteří hráči by mohli povídat taky. Úplně si nepamatuji, že by byl tehdy někdo nějak výrazně pohoršený. Národ prostě slavil, poté se vystřízlivělo a jelo se dál. Šlo o fantastický úspěch, který si budeme pamatovat navždy. Nyní je to jiné? Není.

Co všechno mohlo lidi pohoršit?

Aspektů mohlo být hned několik, podívat se na ně můžeme podrobněji.

Pivo teklo proudem

Ano, puritány pohoršil třeba fakt, že hokejisté slavili s pivem v ruce. Strašné, neomluvitelné. Vždyť si občas pivo dáme taky a nic tak hrozného na tom není. Sám neznám alkoholika, který by se do svého stavu dostal pouze pitím piva. Vždy u toho byl tvrdý alkohol. Plzeňské pivo tak nějak k našemu národu patří. Pokud člověk funguje a dá si s mírou, případně zná své stavy po požití většího množství, nevidím v tom problém.

Sprostá mluva

Jasně, kdo by někdy šel na sport a neslyšel nějaké to sprosté slovo. Popěvky označující vykastrovaného býka nebo ženský pohlavní orgán jsou prostě s kolektivními sporty tak nějak spjaté. Vždyť i mnohé tenistky si ulevují těmito nepublikovatelnými slovy. Jmenovat bych nechtěl. Tak to prostě je.

U všeho byly děti

Ano, děti hokejistů, které viděly své tatínky slavit. Co je na tom špatného? Když si dal můj otec pivo, neviděl jsem v tom problém. Když si dám já pivo, také v tom nevidím problém. Jen zkrátka člověk musí vědět, kde má míru.

Nechme mistry slavit, zas tak hrozné jejich chování není

Přesně tak. Na oslavy se nikdo dívat v médiích nemusel, pokud nechtěl. Přijetí u premiéra proběhlo ve vší počestnosti a to samé lze očekávat i u prezidenta země. Oslavy si zlatí kluci zaslouží, tak to je.  

Zdroje info: Autor, https://a2larm.cz/2024/05/cesi-jsou-mistry-sveta-pragano-jako-restituce-zasle-slavy-i-ducha-kolektivni-jednoty/, https://medium.seznam.cz/clanek/fondovnik-hanba-hokejistum-na-staromaku-v-cele-s-pastrnakem-65623

Přijetí mistrů světa u premiéra Petra Fialy: Náhledové foto Petr Fiala/ sociální síť X

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.