Na co si dát pozor u rychlých půjček?

Rychlé půjčky vás mohou zachránit, když potřebujete peníze rychle. U rychlých půjček se nezdržujete dokládáním svých příjmů, neprocházíte lustrací v rámci registru dlužníků a nepotřebujete ani ručitele. Cenou za toto je vyšší úrok, ale zase peníze rychle na účtu. Rychlé půjčky mohou být jak výhodné, tak také značně rizikové. Kdy si je můžete vzít, abyste se nedostali do dluhové pasti?

Kdy si můžete vzít rychlou půjčku?

Rychlé půjčky jsou velice dostupné pro jakoukoli osoby od 18 let. To je ale zároveň to, co je na nich tak rizikové. K rychlé půjčce, kterou můžete získat například už jen prostřednictvím SMS, se vážou mnohá další rizika. Pokud si tedy chcete jednu takovou půjčku vzít, měli byste si být jisti tím, že ji dokážete splatit v termínu. Pokud totiž nezvládnete splácení, budete muset platit různé sankce.

Na co si můžete vzít půjčku?

Další, na co byste se měli zaměřit, je účel peněz. V rámci rychlé půjčky si půjčujte na něco, co je nutností. Nutností je například pračka, nikoli však televize. Společnostem, které půjčky nabízí, je úplně jedno, na co peníze použijete. Půjčí vám na cokoliv. Je tedy jen na vás, abyste se zamysleli nad tím, zda půjčku opravdu potřebujete (a zda vám stojí za to podstoupit takové riziko). Základním pravidlem rychlých půjček je tedy to, půjčit si na něco, co akutně potřebujete, co však budete moci dorovnat z výplaty.

Na tyto věci si rozhodně nepůjčujte!

To, co je obzvláště rizikové, je vzít si půjčku ke splacení jiné půjčky. Tím se jen dostanete do kolotoče dluhů, který se nedá zvládnout. O to horší je situace, kdy se lidé dostanou do dluhové pasti kvůli něčemu takovému, jako je například půjčka na dovolenou nebo půjčka na vánoční dárky. Chcete udělat radost svým blízkým, a tak si půjčíte na tyto „nezbytnosti“, které vás nakonec mohou stát i střechu nad hlavou.

Finance jsou velmi zajímavou oblasti. Mám zkušenosti a ráda se o ně s vámi podělím.