Na co si dát pozor u používání kreditní karty

Kreditní karty se mohou snadno stát dluhovou pastí. V současném světě ale jednoduše není možné nic takového nevlastnit – navíc kreditní karty mají také své výhody. Kreditní karty jsou důležité pro stanovení vašeho úvěrového ratingu, ale také skvělým způsobem, jak sledovat výdaje, což může být velká rozpočtová peněz.

Využití kreditních karet má smysl

Avšak z tohoto nástroje se snadno může stát nebezpečí. Úvěr musí být spravován správně, což znamená, že zůstatek by měl být v ideálním případě splacen každý měsíc, nebo alespoň ponechán na rateminimu využití kreditu (tj. zůstatky na vašem účtu pod 30 % z celkového dostupného kreditu). Vzhledem k mimořádným odměnám, které v dnešní době nabízejí různé společnosti (jako je vrácení peněz), má smysl uplatňovat kreditní karty při nákupu.

Jak se vyhnout nebezpečí?

Přesto se vyhýbejte maximalizaci použití kreditních karet za každou cenu a vždy plaťte účty včas. Jedním z nejrychlejších způsobů, jak zničit svůj úvěrový rating, je neustále platit účty pozdě – to je ještě horší, než vynechat jednu platbu. Použití debetní karty je další způsob, jak zajistit, že nebudete platit za nashromážděné malé nákupy po delší dobu s úrokem.

Platba účtů

Chcete-li platit účty, jejichž výše se opakuje a také platba probíhá každý měsíc, nastavte si pokud možno trvalý příkaz, s pomocí kterého budou platby odcházet automaticky, bez toho, že na ni budete myslet. Čas od času můžete zkontrolovat, zda nejste vedeni v některém z rejstříků dlužníků. Jen jedna zapomenutá faktura může způsobit nemalé úroky. A z dlužných stokorun se tak mohou stát tisíce.

Dejte si pauzu

Rozpočtování a plánování se může zdát plné deprivací. Tu a tam si tedy zasloužíte odměnu. Ať už je to dovolená, něco na sebe nebo jiná forma odměny, je potřeba užít si své peníze. Pokud tak učiníte, získáte chuť finanční nezávislosti, o kterou tak tvrdě pracujete.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *