Na co si dát pozor u hotovostní půjčky

Půjčka

Dostali jste se do svízelné situace a potřebujete co možná nejrychleji finanční prostředky? Situace, která není nijak neobvyklá. Vždyť nečekaných výdajů může být celá řada. Na mysli máme hlavně potíže s otopným systémem, poruchu automobilu, případně pokažené spotřebiče. V takovýchto situacích jsou prostě peníze zapotřebí fakticky ihned. Poskytnou vám je nebankovní půjčky. Ne všechny jsou ovšem výhodné. Nač si dát pozor při výběru té správné?

Podmínky pro poskytnutí půjčky

Ty si zjistěte jako první. Jen tak totiž budete ihned vědět, zdali vám skutečně půjčí, nebo nikoliv. Už i nebankovní půjčka není tím, co by vám muselo vždy pomoct. Nebankovní poskytovatelé nabízejí své produkty jenom žadatelům vyznačujícím se vysokou bonitou. Tu si samozřejmě ověřují a vyžadují potvrzení o aktuální výši příjmu, případně přítomnost ručitele, zástavu nemovitosti nebo další záruky. Jestliže navíc vaše jméno figuruje v registru dlužníků, nejspíše na půjčku také nedosáhnete. Je prakticky úplně jedno, jestli se jedná o

Výše RPSN a dalších nákladů

Roční procentuální sazba nákladů, tedy RPSN, přesně ukazuje, jak vysoká je míra výdajů, jež musí dlužník uhradit poskytovateli během jednoho roku. V RPSN jsou u hotovostní půjčky zahrnuty náklady různého charakteru. Nejedná se pouze o úrokovou sazbu, ale také o další poplatky, mezi které se řadí třeba platby za zprostředkování úvěru, vedení úvěrového účtu a jiné.

Rychlost vyřízení

Prakticky jakákoli online půjčka se vyznačuj vcelku solidní rychlostí vyřízení. Peníze lze dokonce mít i do pouhých několika málo minut. Výborné je, když vám poskytovatel garantuje přesnou dobu, do které je schopen finanční prostředky nabídnout. Mnohé půjčky dokážou velmi rychle vytrhnout trn z paty a člověk se dostane z nepříjemné finanční situace.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.