Finanční poradce

Na co si dát pozor u finančních poradců

Finanční poradenství je obor, ve kterém létá mnoho peněz a s kterým jsme se setkali snad všichni. Při návštěvách finančních poradců nám jsou nabízeny bankovní či pojišťovací produkty a uzavíráme smlouvy. Mnoho z poradců však používá metody, které nás mohou snadno ovlivnit a někdy dokonce finančně poškodit. Mezi jinými je pro tyto postupy známa například firma OVB.  Na co si dát pozor?

Sjednání schůzky

Setkávání s finančními poradci obyčejně probíhá tak, že poradce si domluví schůzku, přičemž mnozí nechtějí přesně stanovit, čeho se má týkat a o čem bude řeč. Připravuje si tak výhodu pro setkání, kdy bude připravený na vše, co vám nabídne, vy však nevíte nic a připravit jste se nemohl. Pokud jste pak bombardován argumenty obchodníka, těžko odmítáte ten či onen produkt. Mějte na paměti, že kvalitní poradci takto nejednají. Při sjednávání by měli vždy říci, co chtějí řešit, případně co byste chtěli řešit vy. Pokud to však neudělá a přesto setkání probíhá, zachovejte klid a pokud něco opravdu nechcete, stůjte si za tím.

Práce s emocemi

Taktika, kterou valná většina poradců vyznává je vzbuzení emocí v zákazníkovi. Pomocí představ o produktech, které po vás chtějí, se máte sžít s myšlenkami vlastnictví produktu a těžby z jeho benefitů. Důležité je na toto nepřistupovat a být na to připravený. Dobré je poradcovo snažení nabourat racionálními a někdy klidně cynickými otázkami, které vrátí debatě na vaší finanční budoucnosti smysl a rácio. Dobré také je nad jeho argumenty přemýšlet a analyzovat nakolik jsou tato slova marketingová a nakolik bude pro vás produkt opravdu přínosem.

Dobré finanční poradenství

Přes všechno je pravdou, že řada firem a pracovníků dobří a kvalitní jsou. Jejich správné a kvalitní chování bychom měli poznat podle absence výše zmíněných taktik, osobního avšak neúčelového přístupu a jednání by nemělo být spojováno s jakýmkoli nátlakem. Měli bychom cítit ze setkání to, že důležitější než provize jsou pro finančního poradce výhody pro vás jako jeho klienta.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *