Na co si dát pozor při přihlašování k bankovnímu účtu

Internetové bankovnictví je dnes již součástí každodenního života velké většiny uživatelů. Je to jednoduchý způsob, jak kontrolovat a spravovat své finance. Dnes už jde o velice populární metodu, kterou nepoužívají snad jen ty nejstarší generace. Vždyť se jedná o tak pohodlnou variantu s pomocí které lze jednoduše provádět platby a další operace bez návštěvy pobočky vaší banky. Pokud si nedáte dostatečný pozor na to, jak a kde se přihlašujete, můžete si způsobit nemalé problémy.

Přihlašujte se pouze doma

Na stránky svého internetového bankovnictví se přihlašujte pokud možnou pouze doma. Na pracovišti, v internetové kavárně ani u kamaráda se nikdy nepřihlašujte. Nikdy nevíte, jestli daný počítač není zavirovaný. Obecně platí, že pokud se budete přihlašovat ke svému účtu z různých zařízení, zvyšujete tím nebezpečí napadnutí svého účtu.

Bezdrátové připojení

Problémem mohou být také bezdrátové sítě. V bezdrátové síti mohou být všechny informace odesílané do bezdrátového směrovače zachyceny někým v okolí. Pokud se tedy potřebujete v bezdrátové síti přihlásit do své stránky online bank, ujistěte se, že síť, ke které se připojujete, je zabezpečená pomocí WPA.

Použijte silné heslo

Vaše heslo, které používáte k přihlášení do své online banky, by mělo být silné heslo. To znamená, že by nemělo být něco snadno uhodnutelné, například jméno vašeho domácího mazlíčka. Vaše bankovní heslo by mělo mít číslo, zvláštní znak a různé kapitalizace (různě velká písmenka). Další informace, odkazy a příklady najdete v definici hesla.

Zkontrolujte, zda je váš počítač chráněn

Nakonec je vždy dobré chránit svůj osobní počítač. Když útočník napadne nebo infikuje počítač, mohl by nainstalovat keylogger, který zaznamená každý stisk klávesy do počítače. Mohou zachytit vaše uživatelské jméno, heslo a důvěrná data.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *