Pojištění

Na co pozor u cestovního pojištění

Dovolená. Užívání si po náročném roce práce nebo studia. Zároveň však může představovat zdravotní riziko. Již vzhledem k tomu, co za aktivity budeme na dovolené provádět, nebo prostě jen proto, že si nikdy nemůžeme být jistí svým zdravím. Důležité je tedy cestovní pojištění. Na co si při jeho pořizování dávat pozor? Pojďte se to dozvědět.

Jaká destinace, takové pojištění

Pokud vybíráte cestovní pojištění, je dobré zohlednit při pořizování i charakter destinace, kam máte namířeno. Je-li to například vzdálená exotická dovolená, musíte si uvědomit všechna lokální rizika, jako jsou tamní nemoci, ohrožení zdejší faunou nebo třeba živelné katastrofy. Může se také stát, že podnebí či charakter destinace je prostě pro naše tělo a zdraví více náročný. Při obyčejném koupání u moře stačí spíše průměrnější pojištění. U výše popisovaných podmínek je dobré se na pojišťovně poradit.

Podle toho, co budeme na dovolené dělat

Velkou roli také hraje to, co budeme na dovolené dělat. Pokud je pro vás největším zdravotním rizikem spálení na slunci od neustálého ležení u moře, není třeba se obávat větších zdravotních výloh při nějakém neduhu a dražší pojištění by tak bylo zbytečné. Pokud se však chceme například věnovat potápění, rizikovým sportům, jízdě na kole a podobně, mělo by tyti aktivity cestovní pojištění pokrývat.

Ceny za potíže v zahraničí

Dalším důležitým zohledňovaným bodem musí být částky, které vám bude v případě neštěstí pojišťovna proplácet. A jaké jsou vlastně ceny za zákroky či ošetřování v zahraničí? Například u zažívacích potíží je to okolo 2000 Kč (Chorvatsko 2500, Bulharsko 1800). Pokud někdo z vaší rodiny nebo vy sám onemocníte zánětem dýchacích cest, připravte si dva a půl tisíce v Chorvatsku. V Bulharsku 2000 a v Řecku nejvíce – 2800 Kč. Ošetření tržných ran, které si přivodíte, pak může stát od 2800 v Bulharsku až po částky nad 3000 v Řecku a Chorvatsku. No a posledním úrazem budou zlomeniny. Za ně zaplatíte 5000 Kč a více. V Chorvatsku a Bulharsku právě oněch 5000, v Řecku dokonce 5300 Kč.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *