Na co lze dostat příspěvek od pojišťovny

Pojištění

Zdravotní pojišťovny nabízejí často různé příspěvky na mnohé blahodárné aktivity. Dnes se podíváme, co vám může nabídnout právě vaše zdravotní pojišťovna. Co vám proplatí v tomto roce? Pojďme se to dozvědět!

Všeobecná zdravotní pojišťovny

Věrnostní program VZP pro tento rok se skládá z bonusů a slev na množství produktů a služeb. Během roku se druhy podpory rozšiřují a mění. Například pomáhá v boji s kardiovaskulárními nemocemi. Přispěje vám až 500 Kč na plavání kojenců do 1 roku a 1000 Kč pro děti od 1 roku. Tento příspěvek pro děti starší jednoho roku není jen na plavání ale i na jakoukoli organizovanou sportovní činnost. Dospělí a senioři zase mohou získat až 500 Kč na pohyboví aktivity či trénink paměti. 2 500 Kč pak můžete dostat na programy odvykání kouření.

Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra

I program ZPMV je rozsáhlý. Můžeme však zmínit novinky tohoto roku. Například příspěvek na umělé mléko pro novorozence, jejichž porodní váha byla nižší než 1,5 kg. Dále můžete čerpat příspěvek na sestavování jídelníčku nutričním specialistou nebo na podiatrické vyšetření. Výše dělá 500 Kč pro dospělé a 1000 Kč pro děti. Specialitou tohoto roku je také zapojení se do programu telemonitoringu. Například u lidí s 24 hodinovým Holterem, který kontroluje tlak či EKG

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna

Poslední pojišťovnou, jejichž preventivní programy si představíme je právě ČPZP. Pro rok 2020 má například program Pravidelný pohyb. Ten je spojený s příspěvkem až 700 Kč na sportovní aktivity. Dále tradičně pojišťovna přispívá na jakékoli očkování, které není hrazené z veřejného pojištění. Konkrétně částkou 1500 Kč pro děti nebo 1000 Kč pro dospělé. Dále tato pojišťovna snížila věkovou hranici pro příspěvek na pohybové kroužky. Ten dělá 500 Kč a z hranice 6 let se posouvá věk až na 3 roky. Organizované plavecké kurzy jsou pak odměňovány tisícovkou.

Zdroj úvodní náhledové fotografie: Pixabay.com

Honza Mikulín

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.