Vratislav Mynář

Mynářova firma dotace vracet nemusí: Dotační úřad zřejmě důkazy měl

Dotace všude, kam se podíváš. I takto je možné parafrázovat současnou situaci. Dotace, které se jakkoli týkají vládních představitelů a známých politických person jsou jakousi samozřejmostí. Zajímavé jsou i informace týkající se toho, že hradní kancléř Vratislav Mynář, respektive jeho firma Clever Managament dotace vracet nemusí. Ministerstvo financí rozhodlo jasně. ROP Střední Morava přitom vrácení dotací požadoval a údajně existovaly také důkazy o tom, že šlo o neoprávněné čerpání dotací.

Dotace na dostavbu penzionu v Osvětimanech

Z dotačního úřadu znělo, že existují jasné důkazy o tom, že dotace byla čerpána neoprávněně. Jen pro přesnost, konkrétně se jednalo o 6 milionů na dostavbu penzionu v Osvětimanech. Je také třeba připomenout, že policie letos v únoru Mynáře obvinila z poškozování finančních zájmů Evropské unie a dotačního podvodu. Samotný dotační podvod se šetří již přes dva roky. Trestní oznámení tehdy podala organizace Transparency International.

Procesní zádrhel, nebo politické rozhodnutí?

Toť otázka. Jestli se ale jednalo o politické rozhodnutí ve prospěch poměrně vlivného politického činitele, pak je situace více než alarmující.

Údajný podvod?

Organizace Transparency International podala trestní oznámení, jehož podstatou je to, že kancléř získal na stavbu v letech 2007 a 2008 od ministerstva školství dotace 26 milionů korun. Ty měly putovat na konto občanského sdružení Chřibák. Kdo jej založil? Samozřejmě Mynář s několika dalšími lidmi. Peníze se měly využít na stavbu sportovní ubytovny, která stála na kancléřově pozemku. Dokončena nebyla. Hrubás tavba pak byla Chřibákem pronajata společnosti Clever Management, již vlastní Mynář. Jako podmínka pro získání dotace měla být doložena kolaudace budovy. K té očividně nedošlo.

Zdroj info: https://denikn.cz/646983/meli-jsme-jasne-dukazy-cerne-na-bilem-ministerstvo-ale-rozhodlo-jinak-rika-o-mynarove-pripadu-dotacni-urad/?cst=04de453ab51f74878b75b79febfccb26397da264&fbclid=IwAR1f_xpxVKhPlF39y2SmfpW_gBXo8_eMK6CgpzcllBju8waI0GdLSO0wzU8

Vratislav Mynář: Náhledové foto David Sedlecký: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Vratislav_Mynář_Praha_2013.jpg 

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *