Muskův Twitter: Zpoplatnění a propouštění

Elon Musk

Po komplikovaném procesu odkupu se nakonec vlastníkem sociální sítě Twitter stal opravdu nejbohatší muž světa Elon Musk. Byť to mohlo vypadat, že o Twitter opravdu stál, samotná koupě byla spíše donucená hrozbou soudních sporů. Co Musk pro Twitter chystá?

Koupě spíše z donucení

Ano, Elon Musk již před časem vyjádřil zájem odkoupit společnost Twitter a stát se tedy vlastníkem této sociální sítě. Poté však svůj zájem opouštěl, přičemž to vypadalo, že původní myšlenka je projevem jeho ADHD. Couvl tedy ze svého záměru do společnosti vstoupit. To se však nelíbilo tehdejším akcionářům. Musk tedy nakonec koupil Twitter za 44 miliard dolarů, což představuje asi jeden bilion korun, avšak spíše z donucení a pod hrozbou budoucích soudních sporů.

Předplatné Twitteru či jeho zpoplatnění

Agentura AP oznámila, že společnost Twitter pod Muskovým vedením zavádí nový systém předplatného, kdy za osm dolarů měsíčně, tedy asi 200 Kč, získáte mimo jiné i modrou ikonu, která označuje váš účet za ověřený. Tato zpráva se pak v některých médiích či na samotném Twitteru mezi uživateli, a nutno dodat, že i díky chaotickým příspěvkům samotného Muska, interpretovala jako univerzální zpoplatnění Twitteru pro jeho uživatele. K tomu by však zatím, dle tohoto programu předplatného dojít nemělo.

Twitter prodělává, musí propouštět

Nový program placeného Twitteru nepřichází jen tak. Twitter je dlouhodobě prodělečný, právě proto nejspíše Musk otálel s koupí společnosti. Firma tak již nyní přichází s rozsáhlým propouštěním svých zaměstnanců Po odkoupení Twitteru Musk okamžitě rozpustil správní radu a stal se jediným CEO. Vyjádřil se také, že rušení pracovních míst je nevyhnutelné, jelikož Twitter prodělává čtyři miliony dolarů za den. Twitter se delší dobu potýká s problémy, kdy aktivisté tlačí na inzerenty, aby zde neumisťovali reklamu, to vede k masivními výpadku příjmů.

Zdroj: https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/twitter-spustil-predplatne-uzivatele-ziskaji-stejnou-ikonku/r~e01161e65d4c11ed8b4e0cc47ab5f122/, https://www.denik.cz/ze_sveta/propousteni-ve-spolecnosti-twitter-elon-musk.html, https://www.irozhlas.cz/veda-technologie/technologie/elon-musk-twitter-plany-parodie-overene-ucty-platba-analytik-slerka_2211090746_kac, https://www.irozhlas.cz/veda-technologie/technologie/twitter-musk-ruseni-parodicke-ucty-overeni_2211071212_fos

Náhledové foto – Pixabay

Honza Mikulín

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.