Rohlík zkracuje doručovací doby, v Praze a v Brně do hodiny

nákup

Online supermarkety s rozvážkou zboží až ke dveřím se již staly běžnou součástí nákupních zvyklostí mnoha českých domácností. Na trhu působí hned několik společností, které se tímto podnikáním zabývají a je sympatické, že jejich konkurenční boj je zatím skutečně nutí ke zlepšování služeb. Společnost Rohlík, která patří v tomto oboru k nejznámějším, proto nyní nabízí svým zákazníkům ve vybraných oblastech doručení nákupu do šedesáti minut. V takovém případě je již online nákup nejen pohodlnější, ale i časově výhodnější než návštěva obchodu.

Pro začátek Praha a Brno

Zmíněné zrychlení doručení nákupu platí v tuto chvíli (hodinové doručení funguje již od konce října) pro některé vybrané části Prahy a Brna. V nepříliš vzdálené budoucnosti by se však tato služba měla rozšiřovat na další a další oblasti.

Ruku v ruce se zrychlováním doručení jde i rozšiřování sítě výdejních boxů (v současné době především v Jižních Čechách). Další zrychlování doručovacích časů je umožněno především zaváděním nových logistických postupů, mezi které patří i širší nasazení robotů ve skladech společnosti.

taška

Foto: Pixabay

Stane se hodina brzy standardem?

Lze očekávat, že podobné parametry brzy oznámí i konkurenční služby. Možná ještě zajímavější a velmi důležité bude také sledovat, zda se do rozvážky potravin v Evropě zapojí gigant Amazon, který tento úmysl nedávno naznačil.

V jeho podobě by lokálním společnostem samozřejmě významně narostla konkurence, neboť zdroje Amazonu jsou z našeho pohledu zdánlivě nekonečné. Ani to ale nemusí stačit, pokud má lokální brand skutečně silnou podporu. Je proto dobře, že se jí Rohlík – a brzy jistě i ostatní online supermarkety – snaží u svých zákazníků neustále posilovat.

Zdroje informací: https://www.zive.cz/clanky/casova-revoluce-rohlikcz-bude-nakupy-vpraze-a-brne-dorucovat-do-60-minut/sc-3-a-219217/default.aspx

https://www.systemylogistiky.cz/2022/11/04/rohlik-cz-dorucuje-zakaznikum-ve-vybranych-castech-prahy-a-brna-do-hodiny/

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.