Muskovi se nelíbí, že lidé nemají rádi miliardáře

elon-musk

Elon Musk se nedávno opět dostal do popředí pozornosti médií, finančních analytiků i veřejnosti, když oznámil svůj záměr převzít celý Twitter, a když z tohoto záměru začal následně pomalu ale jistě ustupovat. Muskovo převzetí Twitteru je stále ještě v řešení a budoucnost ukáže, jak to celé dopadne. Nyní na sebe ale Musk opět upozornil, když vyjádřil svoji nespokojenost s tím, jak negativně jsou miliardáři jako je on sám ve společnosti vnímáni.

Morálně špatné

Na svém twitterovém účtu Elon Musk zareagoval na tweet obsahující nařčení z toho, že „miliardáři jsou velmi aktivní pokud jde o vydělávání peněz, ale poněkud neochotní při dělání dobra“. Takový pohled nazval Elon Musk hloupým a morálně špatným, pokud je používán ve směru k miliardářům, kteří používají své bohatství k tomu, aby vytvářeli produkty, které činí miliony lidí šťastnými.

elon

Foto: Pixabay

Střet kvůli odborům

V podobném duchu se nesla i Muskova konverzace s demokratickou političkou Alexandrou Ocasio-Cortezovou, která oznámila, že plánuje nahradit svojí Teslu elektromobilem od automobilky, která na rozdíl od Muskovy společnosti podporuje založení odborů.

Musk – který se založení odborů ve svých společnostech dlouhodobě brání – odpověděl, že odbory jsou de-facto další korporací a i pro zaměstnance je mnohem výhodnější, pokud o jejich schopnosti a dovednosti firmy mohou soutěžit bez jakýchkoliv omezení.

Musk a charita

Elon Musk věnoval na charitativní účely v loňském roce druhou nejvyšší sumu po nadaci Billa a Melindy Gatesových. Často je ale také zmiňováno, že Musk neodhalil, kam přesně mířil jeho největší dar – 5,7 miliardy dolarů.

Stejně tak není dořešen případ, kdy jej šéf potravinového programu OSN požádal o 2 procenta jeho bohatství, asi 6 miliard dolarů, s tím, že tato částka ukončí hlad ve světě. Musk odpověděl, že tak učiní, pokud mu OSN ukáže detailní plán své akce. Šéf potravinového programu Elonu Muskovi zaslal dokument obsahující strukturu připravovaného plánu, miliardář na něj však doposud nereagoval.

Zdroje informací: https://edition.cnn.com/2022/05/27/business/elon-musk-billionaires-tweet/index.html

https://www.ctvnews.ca/business/elon-musk-says-it-s-dumb-to-call-billionaires-the-bad-guys-1.5921715

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.