Mrtvá zvěř v Lánech za čtvrt milionu: Mynář si hrál na Boha a nikdo to neřešil

Jelen

Neskutečné papalášství toho nejhrubšího zrna. Jinak to snad ani nejde pojmenovat. Možná si dobře pamatujete na scénu z filmu Zapomenuté světlo, kdy tajemník KSČ Vacek střílí srnce a opovrhuje obyčejným člověkem. Situace se nám nejspíše zopakovala. Kancléř Mynář si očividně servítky nebral. Na pozvání šéfa Lesní správy Lán Miloše Baláka střílel zvěř dle libosti. Cena ulovené zvěře se vyšplhala k nějakému čtvrt milionu korun. To není málo. Mnohem více však utrpěla morálka Hradu. Tedy pokud nějaká byla.

Podle NKÚ šlo o neoprávněný lov

Přesně tak, informace vyplývající z dosud neveřejného nálezu NKÚ hovoří mimo jiné o tom, že Mynář pořádal lov ještě v dobách dřívějších, kdy se NKÚ tímto problémem nezabýval. Jinak byl lov podle NKÚ neoprávněný. Jasně hovoří zejména zřizovací listina. Podle ní by měl zvát na lov samotný prezident své hosty. To se ale nestalo, Mynář byl pozván Balákem. Ten sám není žádným andílkem.

Zřejmě dobrý lovec

Takoví jsou plaveni z našich peněz. Papaláši, kteří si krátí volné chvíle bezpoplatkovým střílením ve státní prostoru. Mynářovi to šlo vskutku náramně. Záznamy hovoří o tom, že se jeho oběťmi stalo hned několik zvířat. Konkrétně dva jeleni evropští, čtyři siky japonské, dva daňci skvrnití, dva mufloni a jeden srnec. A cena samotné zvěře? 258 000 korun. Komentář Mynáře k této situaci je takový jako obvykle, tedy žádný.

Desítky vypreparovaných trofejí v Osvětimanech

Každý lovec se rád pochlubí svou trofejí. Mynář na tom není jinak. Své vypreparované kusy měl dříve ve svém srubu u sjezdovky v Osvětimanech na Uherskohradišťsku. U některých nechyběly ani popisky s uvedením místa a roku, tedy Lány 2018. Trofeje už ale na světě nejspíše nejsou, jelikož srub vyhořel. Kauza se probírá dodnes. Poukazovat na nějakou morálku Mynáře je zřejmě zbytečné. Máte-li moc, prostě ji využíváte. Tedy v případě některých arogantních jedinců.

Zdroje info: Autor, https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/mynar-zeman-balak-lov-trofejni-zvere-lany-nku.A230302_085611_domaci_hovo

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.