Mocipán, nebo spasitel? Babiš prostě chce být premiérem a nepotřebuje koryta

Babiš

Andrej Babiš už představuje jakousi stálici naší politické scény. Byl ministrem financí, premiérem a chtěl se stát prezidentem. Odvaha mu nepochybně nechybí a nyní byl ustanoven lídrem Hnutí ANO pro nadcházející volby. Mimo jiné se také vyjádřil v tom smyslu, že bude lídrem a kandidátem na premiéra České republiky. Pravděpodobnost, že hnutí ANO ve volbách zvítězí, je vysoká. Ostatně stačí se podívat na preference. Ty dosahují podle agentury STEM na více než 33 % hlasů. To určitě není málo. Tak jako tak se Andrej Babiš nejspíše na ono výsluní opět dostane. Otázkou zůstává, zdali skutečně všechno dělá proto, že má rád lidi, jak sám tvrdí. Za komentář to rozhodně stojí. 

Pozice Babiše jako lídra je logická

Jasně, že ano. Ať už je Andrej Babiš jakýkoli, vybudoval velkou firmu, založil hnutí ANO a dostal se v politice do nejvyšších kruhů. Byla to čistě jeho zásluha a také zásluha jeho PR týmu. Současní blízcí Babiše ze strany představují zřejmě jen někoho, kdo drží tašku a chybí mu ono charisma. Karla Havlíčka nebo Alenu Schillerovou jako lídry si dokáže představit asi jen málokdo.

Touha po moci? Něco tam být musí

Kdyby měl někdo spousty peněz a fungující velkou firmu, těžko by se do politiky hrnul kvůli penězům. Nebo ano? Roste s jídlem chuť? S politikou souvisí také moc. Právě ona a přístup k informacím mohou být pro takto úspěšného člověka maximálně motivujícími faktory. 

Touha pomáhat lidem

O té Andrej Babiš hovoří pravidelně. Přec všechno dělá pro lidi. Jasně, na charitu dává nemalé peníze a budiž mu to přičteno k duhu, nicméně jinak mi moc jeho touha pomáhat lidem nevoní. Asi jen subjektivní pocit.

Koalice s SPD? Možnost tam je

Také fakt, že Babiš si Babiš dokáže představit koalici se stranou, jejímž primárním cílem je vystoupení z Evropské unie, mě trochu zaráží.

Trumpa dobře zná

Babiš hovořil v nedělní Partii na TV Prima o tom, že Trumpa zná, že je jen impulsivní a že je to pouze rétorika. Takže je vlastně Trump osobností dvou tváří? Někdo to tak asi má. U Andreje Babiše také nevím, zdali to fakt dělá pro lidi, nebo kvůli něčemu jinému. B je ale podle mě správně. 

Zdroje info: Autor, sociální síť X, https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/stem-volby-v-lednu-vyhralo-ano-s-vice-nez-33-procenty-druha-byla-ods-treti_2402041247_hofhttps://www.idnes.cz/zpravy/domaci/lipavsky-trump-nato-reakce-vyrok-basbis.A240211_152053_domaci_ikro

 

Andrej Babiš v karavanu: Náhledové foto Andrej Babiš/ sociální síť X

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.