Mocenské boje okolo prezidenta: Nestoudná hra nemorálních lidí

Miloš Zeman

Pan prezident je nemocný. Ať už na něj máme jakýkoli názor, prostě je to tak a zaslouží si klid. Potřebuje odpočinek, aby se zotavil. Tyto fráze se v podstatě opakují ve vyjádřeních mnohých lidí z jeho blízkosti. Naposledy je zopakovala samotná prezidentova manželka. Věrohodně, jasně a stručně. Vždyť její projev trval s odchodem a příchodem jen dvě minuty. Přesto se rojí spekulace, jež jsou ale logickým vyústěním celé situace. Aby také ne. 

Tajemný premiér jako střed zeměkoule

Vždyť on byl tím, který se s prezidentem naposledy setkal před jeho převozem do nemocnice. Tvrdil, že byl Zeman v dobré kondici. Zhoršení tedy muselo přijít skutečně rapidně, až se tomu nechce věřit. O čem hovořili tito muži? Babiš opět zřejmě mlžil a mlčel. Když už promluvil, tak řekl, že jej chce prezident jmenovat tím, kdo sestaví vládu a bude řešit jednání o ní. Jde jen o to, kdo tomuto premiérově vyjádření věří?

Hradní pánové v rolích prezidentů

Kancléř Mynář funguje stále stejně, a to jako jakási šedá eminence. Informuje, ale pouze ty, které chce. Veřejnosti neřekne vůbec nic a budí to spekulace, že nějakým způsobem řeší mocenské boje. Každý si může domyslet sám. Ostatně byl to právě on, kdo přivedl šéfa Sněmovny Radka Vondráčka k prezidentově lůžku bez vědomí lékařů. Jak strašná chyba. Nebylo to schválně? Kdo ví?

Babiš haní Vondráčka

Samozřejmě, on by si nikdy takovou chybu nedovolil, on ne. Že ale nedokáže říct veřejnosti pravdu, skrývá něco zlověstného. Jeho ambice stát se dalším prezidentem této země jsou známé a rozhodně se jimi nijak netají. Policie už začala vyšetřovat i samotný podpis Miloše Zemana.

Válka s nemocnicí

Ano, dokonce i takto se to dá nazvat. Politici s dělají to, co chtějí. na zdraví prezidenta už záleží jen málokterému z nich. Tak jako tak, ustavující schůze se konat musí a Vondráček by ji stanovil i sám. Proč to neudělal? Dle jeho slov z jakési ústavní morálky. Takže takto to bylo lepší? Asi ne.

A mluvčí Hradu? Kapitola sama pro sebe

Je to tak, Jiří Ovčáček se snaží hlavně modlit za zdraví prezidenta. Možná je on právě tím jediným, kterému kromě rodiny na Zemanovi skutečně záleží. Měl by ale hlavně dělat svoji práci a informovat s předstihem. Děje se tak pozdě na stránkách Hradu či jeho twitteru. Navíc vyjádření o tom, zdali prezident dokáže zastat svůj úřad, nám prostě ještě nedal a nedá. Prezidentovi přejeme hlavně zdraví, nicméně jeho stav je z hlediska dalšího politického vývoje velmi důležitý a veřejnost si informace zaslouží. Ve volbách se jasně ukázalo, že lidem zbylo ještě dost rozumu. Kdo by si ale nepřál, aby tato nestoudná komedie přestala? Všichni.

Zdroje info:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/vondracek-udelal-velkou-chybu-kritizuje-ho-babis-za-navstevu-u-zemana-177952
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/prezident-me-sam-pozval-bavi-ho-zpravy-ze-je-mrtvy-rekl-vondracek-40375059
https://www.novinky.cz/krimi/clanek/je-podpis-prezidenta-z-aro-pravy-proveri-to-zalobci-a-policie-40375049

Prezident ČR Miloš Zeman: Náhledové ilustrační foto Kancelář prezidenta republiky

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.