Žebříček nejvýhodnějších spořících účtů

Spoření

Dnes se zaměříme na nejvýhodnější spořící účty na trhu v současnosti. Samozřejmě, že kritériem bude výše úroku, kterým vám banka bude úročit vaše finanční prostředky, na spořícím účtu shromážděné. Pojďme tedy na to!

Nejvýhodnější účty pro nové zájemce

Nejprve se podíváme na ty účty, které mají nejvýhodnější podmínky pro nové zájemce (sestaveno k 8. 10. 2021). Na prvním místě se umístila Trinity Bank se svým produktem Spořící účet Výhoda+ Dobrý klient. Na tomto spořícím účtu dosáhnete na maximální úrok 1,58 %. Musí však jít o nový vklad, který jste neměli u této banky před koncem září tohoto roku. Na druhém místě je Moneta Money Bank. Její Spoření nebo Spoříto nabízí 1,5% úrok. Na ten dosáhnete, pokud aktivně využíváte běžný účet, kdy máte příjem alespoň 20 tisíc měsíčně a aspoň pět odchozích plateb. Trojici uzavírá Banka Creditas. Její Spořící účet+ úročí prostředky 1,3 %. Tento úrok platí pro část peněz do 350 tisíc, nad tuto částku se pak peníze úročí 0,7 %.

Nejvyšší úroky, avšak za konkrétních podmínek

Zde nalezneme nejvyšší úroky na trhu, avšak s výrazným a specifickým omezením. Na prvním místě je Artes, spořitelní družstvo. Zde můžete dosáhnout až na 1,7 %, avšak platí zde pravidlo 1:10. To znamená, že desetinu vkladu musíte dát jako členský vklad a tato částka se zhodnocuje, ale i znehodnocuje dle hospodářských výsledků. Druhé místo obsazuje Banka Creditas a její Richee účet Junior. Zde nabízí 1,5% úrok. Jde o běžný účet pro děti s úročením 1,5% pro vklady do 50 tisíc korun. Prostředky nad tuto hranici se neúročí. Dalších 350 tisíc korun můžete úročit 1,3 % na Spořícím účtu Junior. Třetí místo patří Monetě Money Bank a jejímu účtu Dětský Genius. Je zde úrok 1,5 %. Podobně jako u Creditas však jde o dětský běžný účet s úročením částek do 29 999 Kč. Nad tuto hranici se úročí peníze 0,01 %

Nejlepší spořící účty pro vklad 10 000 Kč

Nyní v analýze ukazujeme, kolik dostanete za rok na určitém účtu při vkladu 10 tisíc korun:

  • Trinity Bank (Spořící účet, Výhoda+, Dobrý klient): po roce 10 135 Kč (musí jít o nový vklad),
  • Moneta Money Bank (Spoření, Spoříto): po roce 10 128 Kč (aktivní využívání běžného účtu),
  • Banka Creditas (Spořící účet+): po roce 10 111 Kč,
  • Hello Bank (Hello Spoření): po roce 10 085 Kč,
  • Expobank (Neo účet): 10 064 Kč.

Zdroj: https://www.penize.cz/sporici-ucty/429312-nejlepsi-sporici-ucty-urok-zvysuje-i-moneta-nove-porovnani
Náhledové foto – Pixabay

 

Honza Mikulín

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.