Mimoni sloužili vždy největším padouchům. Nyní jednoho vytahuje Babiš

Andrej Babiš

Komedie v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky má své pokračování. Nyní se začaly vytahovat plyšové hračky. Nic trapnějšího tady dlouho nebylo. Andrej Babiš opět získá nějaké to prvenství. Best in covid se stává minulostí stejně jako největší utrácení pod vedením Aleny Schillerové. Promo tým bývalého premiéra aktuálně sází zřejmě na jinou kartu. Je ve vytahování fialového plyšáka skutečně nějaká logika?

Lidé na sociálních sítích si myslí, že mu přeskočilo

Je to tak, mnozí uživatelé mají jasno. Andreji Babišovi podle nich již definitivně přeskočilo. Někteří píší o tom, že trpí Babišovo ego, a to neskutečně. Podle jednoho z uživatelů mimoni sloužili těm největším padouchům. Zřejmě nějaká linie s působením Andreje Babiše v politice. Názorů na tento trapný výstup je zkrátka hodně a lichotivé rozhodně nejsou. Co naplat, i reklama, která spíše pobuřuje, je dobré a lepší než ta, jež by nechala lidi chladnými.

Primitivní strategie, která si ale najde oběti

Bohužel. Andrej Babiš nejspíše velmi dobře poslouchá své marketéry. Ostatně nejinak tomu bylo i v minulosti, kdy dosáhl na poměrně solidní procento voličů, a to v jakýchkoli volbách, jimiž prošel. Žádost o to, aby mu lidé posílali všechny lži premiéra Fialy, je poměrně promyšlenou záležitostí. Marketéři se podívají, jak tato věta bude fungovat a následně vyhodnotí další postup. Na sociálních sítích se pravděpodobně objeví spousta kritiky. Primitivní strategie ale může mít minimálně u 30 % občanů naší země úspěch.

Chtělo by to konstruktivní opozici

Nepochybně. Výstupy s plyšáky, nadávky a prázdná slova naší politice nepomohou. K tomuto se ale opozice v čele s ANO bohužel uchyluje. Ještě chybí násilí jako na Slovensku, kde je situace hodně vyhrocená. Nejhorší na tom všem je fakt, že další politici z ANO si svými výstupy a často i omyly pouze snaží připsat politické body u svého nejvyššího. Stačí se podívat třeba na tweety Karla Havlíčka nebo Aleny Schillerové. Chtěl bych věřit, že se opoziční kritika stane konstruktivní, ale nějak mi to nejde.  

Zdroje info: Autor, Twitter, https://cnn.iprima.cz/on-line-fiala-je-zly-fialovy-mimon-prohlasil-babis-a-vyhlasil-soutez-o-plysaka-412894, https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/snemovna-konsolidacni-balicek-statni-rozpocet.A230921_155002_domaci_prch

Andrej Babiš: Náhledové foto Andrej Babiš / Twitter

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.