Miloš Zeman: Nevídaný zásah do předvolebního boje

Vláda ČR

Má současný premiér Andrej Babiš šanci zastávat tento post i po volbách? Mnozí si myslí, že nikoliv, nicméně realita může být po volbách přesně taková. Vždyť má za sebou poměrně solidního spojence. Toho nejvyššího z hradu. Miloš Zeman skutečně naplno prozradil, že bude volit ANO. Expředseda jiné politické strany to řekl bezostyšně, když mu dělala slovní společnost Terezie Tománková. Nepříjemné otázky nepřišly, nemusíte mít strach. Naopak, tlačení současného premiéra bylo více než citelné.

Koalice se řešit nebudou

Asi tak vyzněla slova současného prezidenta. Koalice brát v potaz zřejmě nehodlá. Nejde náhodou o nerespektování volebního zákona? Prostě by chtěl jmenovat Andreje Babiše. Může se také stát, že se některá z koalic rozpadne, což by byla další voda na prezidentův mlýn. Proč tomu tak je? Podle prezidenta premiér pracuje dobře. navíc prezident hovořil o tom, že koalice jsou podvodem na voliče. Vždyť ještě nedávno radil ČSSD, aby uzavřela koalici s ANO! Koalice podvodem nejsou, volič velmi dobře ví, koho volí. A vzpomínáte si na opoziční smlouvu mezi ČSSD a ODS? Kdo stál u jejího zrodu? Samozřejmě pan prezident.

Skvělá práce při potlačení pandemie

Epidemii koronaviru jsme, zdá se, aktuálně překonali. Prezident chválil premiéra. Minimálně odvážné tvrzení, vždyť v přepočtu zemřel druhý nejvyšší počet obyvatel. Jednu dobu jsme byli best in covid. za nepříjemnosti mohla opoziční akce na Karově náměstí. Tam ale vše probíhalo dle nařízení vlády. Navíc nárůst v srpnu mohl jen těžko souviset s červnovou akcí.  

Zbabělci zdrhající před volbami

S tímto argumentem by se možná dalo do jisté míry souhlasit. Kde byl ale pan prezident, když se konaly loňské senátní volby?

Útok na menšiny

Ani ten si prezident neodpustil, transgender lidé jsou mu dle jeho slov bytostně odporní. Ano, ať jsou, ale proč to musíme slyšet všichni? Zbytečná snaha o rozjetí další nenávisti. O nějakém spojování lidí v souvislosti s prezidentovy slovy hovořit bohužel nelze.

Zdroje info: https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/transgender-lgbt-pride-milos-zeman-partie_2106271235_kro?fbclid=IwAR1TIpCNWbtMTgNXc6KPuQYnoJq2azEYuFDctDrOGWvpsgPJBcgV6jUvFS0
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/zeman-ano-a-cssd-by-meli-uzavrit-koalici-40348482?fbclid=IwAR2aIY4b1IM3IzrsALpojfbc8j7UN5K4R_j_7inb1nmaEFGJkgHdC_O6qps
https://www.reuters.com/world/europe/czech-president-zeman-calls-transgender-people-disgusting-2021-06-27/?utm_campaign=trueAnthem%3A%20Trending%20Content&utm_medium=trueAnthem&utm_source=facebook&fbclid=IwAR1TIpCNWbtMTgNXc6KPuQYnoJq2azEYuFDctDrOGWvpsgPJBcgV6jUvFS0

Vláda ČR při jmenování v roce 2018: Náhledové foto Úřad vlády ČR

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.