Microsoft odkládá vydání funkce Recall AI

microsoft

S inovacemi AI se roztrhl pytel. Od uvedení ChatGPT společnosti OpenAI následovalo mnoho dalších posunů v této oblasti, které mají zajišťovat nejen lidem, ale i společnostem, zjednodušení. Microsoft je jedním z hlavních investorů společnosti OpenAI. Od té doby, co investoval do trhu s umělou inteligencí, začaly jeho akcie prudce stoupat, až se společnost dostala do čela nejhodnotnějších firem světa. Microsoft nedávno představil revoluční novinku v oblasti osobních počítačů, které má opět vrátit firmu do popředí a oživit tak trh s laptopy a osobními počítači.

Funkce Recall budí obavy z bezpečnosti

Cílem Microsoftu je utéct konkurenci. První várka nových počítačů s umělou inteligencí Copilot+ měla vyjít nyní v půlce června. Microsoft při uvádění těchto nových modelů hrdě představoval svou jedinečnou funkci zvanou „Recall”. Ta má zaznamenávat veškerou historii aktivity uživatele za určitý časový úsek. Do této funkce vložil Microsoft obrovská očekávání, ale reálný výsledek byl mimo očekávání. Tato funkce vyvolala mezi uživateli obrovskou nevoli z důvodu obav o své soukromí a bezpečí.

Osobně si myslím, že zde zvítězil zdravý rozum. Přijde mi naprosto absurdní, aby člověk potřeboval zaznamenávat každý krok. Nejen že spoléháním na AI člověk ztrácí kognitivní funkce, ale klesá i kreativita. AI je určitě dobrá věc, ale nesmí se to přehánět, a kdyby se soukromá data dostala do cizích rukou…

Microsoft investuje do nových datových center

Kromě nově chystaného systému s prvky AI investuje Microsoft také do nových datových center ve Španělsku. Do tohoto projektu investuje celkem 7,16 miliardy dolarů. Americká společnost rozloží investici po dobu deseti let. Severovýchod Španělska není jediným místem ve Španělsku, kde hodlá technologický gigant investovat. Dalším místem pro investici je hlavní město Madrid. Zde investuje částku 2,1 miliardy eur. Investice Microsoftu v této oblasti byla inspirována konkurenčním Amazonem, který investuje do výstavby datových center v Aragonii 15,7 miliardy eur.

Zdroj: https://www.e15.cz/byznys/technologie-a-media/na-severu-spanelska-roste-vyznamne-datove-centrum-microsoft-a-amazon-tam-investuji-miliardy-dolaru-1416517https://www.reuters.com/technology/microsoft-invest-716-bln-new-data-centres-northeastern-spain-2024-06-14/https://www.svethardware.cz/kontroverzni-microsoft-windows-recall-bude-ve-vychozim-stavu-vypnuty/60803

Náhledové foto: Unsplash