Žně sázkových kanceláří pokračují. Začíná Euro

fotbal

Sotva se sportovní fanoušci probrali z oslav domácí titulu hokejových mistrů světa, začíná fotbalové Euro. A po něm přijde Olympiáda. Rok 2024 patří zkrátka k těm, pro které je přívlastek „supersportovní“ naprosto na místě. Ruce si mnou i sázkové kanceláře. Hokejový šampionát pro ně byl úspěšný, Euro by mohlo být ještě lepší.

Miliardy v sázce

Při hokejovém mistrovství prosázeli čeští sázkaři jen u Tipsportu celkem přes 1,7 miliardy korun. O plných 300 milionů korun tak letošní domácí turnaj překonal ten loňský. Obecně platí, že sázková kancelář při takovýchto objemech sázek vyplácí v podobě výher asi 90 procent peněz. Ani letos tomu nebylo jinak a podobně spokojení jsou i v dalších sázkovkách.

fotbal

Foto: Pixabay

Fotbal je dlouhodobě nejčastěji sázeným sportem, a proto se sázkové kanceláře nemohou Eura dočkat. Je totiž pravděpodobné, že objem sázek překoná ten hokejový. Tipsport odhaduje, že by mohl dostat až ke dvěma miliardám korun. Přesto ale existuje jeden argument, který hovoří proti šancím na překonání rekordu.

Porazí fotbal hokej?

K zájmu o sázení přispěl fakt, že hokejisté na svém mistrovství došli až do finále a dokázali po letech opět probudit v Češích sportovní horečku. Aby se po nich něco takového povedlo i fotbalistům (třeba jako v roce 1996), bylo by třeba, aby podávali výkony, které od nich – ruku na srdce – asi neočekávají ani ti největší optimisté.

Kurz na celkové vítězství Česka na Euru 2024 je podle konkrétní sázkové kanceláře někde v rozmezí 100 a 150. Češi jsou tedy outsidery. I přesto na ně ale Češi sází a jsou zatím šestým nejsázenějším týmem.

Zdroje informací: https://forbes.cz/bookmakeri-cekaji-rekordni-fotbalove-euro-sazky-vypsali-inbspna-nahace-na-hristi/

https://www.sport.cz/clanek/fotbal-euro-nejvetsim-favoritem-je-anglie-bookmakeri-cechum-neveri-sazkari-maji-jiny-nazor-5030204

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.