Microsoft navýšil výši předplatného členství Xboxu

Xbox

Americká společnost Microsoft oznámila navýšení ceny předplatitelské služby u její herní konzole Xbox (Game Pass). Změna se bude týkat všech nově příchozích členů; pro stávající členy začnou platit nové ceny až od 12. září. Navíc ne všechna předplatná budou mít přednostní právo pro stažení hry v první den vydání. Nově chystané tarify budou vypadat následovně:

  • Xbox Game Pass Ultimate: 389 Kč -> 439 Kč / měsíc
  • PC Game Pass: 259 Kč -> 299 Kč / měsíc
  • Xbox Game Pass Core: 149 Kč (bez změny) / měsíc; 1 499 Kč -> 1 599 Kč / rok

Předplatné Xbox Game Pass nebude již dostupné pro nově příchozí členy nebo pro ty, co si jej ode dnešního dne zruší. V případě, že by si chtěl uživatel obnovit členství, musí zvolit jinou možnost. Předplatné lze prodloužit až o třináct měsíců, ale pouze do 18. září 2024.

Jaké mají jednotlivá členství výhody?

Začneme nejpopulárnějším předplatným – Game Pass Core. Toto členství nabízí 41 vybraných her na konzoli. Hry se během roku různě mění. Hráči mají přístup k online multiplayeru, členským akcím a slevám.

PC Game Pass nabízí PC hráčům až 471 her na PC (výběr her se rovněž mění po celý rok). Hráči mají možnost hrát hry hned v první den jejich vydání, členství v EA Play, přístup k online multiplayeru na konzoli, členským akcím a slevám.

Xbox Game Pass je dostupný pouze pro stávající členy a od 18. září nebude možné jej nově zakoupit. Toto členství obsahuje 500 her na konzoli (výběr se mění), umožňuje hráčům hrát hry vydané v první den od herního studia Xbox Studios, členství v EA Play, členské akce a slevy. Místo tohoto předplatného bude Xbox Game Pass Standard – měsíční poplatek 14,99 dolarů (česká cena nebyla zatím uvedena). Uživatelům nabídne stovky her na konzoli, přístup k online multiplayeru na konzoli, členské akce a různé slevy.

Xbox Game Pass Ultimate je doslova vylepšenou verzí výše zmíněného předplatného. Nabízí 500 her, přednostní právo na nově vydané hry, členství v EA Play, přístup k online multiplayeru na konzoli a různé členské akce.

Microsoftu zvýší toto zdražení zisky

Microsoft si tímto krokem logicky slibuje zvýšení tržeb. Počet aktivních hráčů roste, jednotlivá členství poskytují uživatelům různé výhody, podobné tarifům na Netflixu apod. Přímý konkurent v oblasti her, Sony PlayStation, rovněž oznámil navýšení členských poplatků. Doposud měla každá značka své exkluzivní hry. PlayStation ale svolil k dodání některých ze svých exkluzivních titulů na herní počítače. Zdá se, že Microsoft bere výzvu velmi vážně a chce se udržet v žebříčku nejhodnotnějších firem. Na záda mu dýchají Apple, který zaznamenává nárůst po předchozím pádu, a také Nvidia, která zaznamenala neuvěřitelný skok dopředu a láme rekordy.

Zdroj: https://www.bbc.com/news/articles/czk0dzkjln7ohttps://cz.ign.com/xbox-game-pass/18779/news/game-pass-zdrazuje-a-meni-se-ne-vsechny-kategorie-dostanou-hry-hned-v-prvni-den-vydani

Náhledové foto: Unsplash