Messiho absence v Hongkongu vyvolala mezi fanoušky vztek

messi

Argentinská superstar Lionel Messi pobouřila fanoušky a další návštěvníky přátelského zápasu v Hongkongu. To, že Messi nenastoupil v nedělním přáteláku proti Hong Kong All-Stars, vyvolalo nespokojenost, která gradovala o několik dní později. Tímto krokem si nejen Messi, ale celý Inter Miami, pořádně zavařil u čínských fanoušků a dalších představitelů.

Velmi drahý přátelský zápas

Před startem nové sezóny MLS odehrál Inter Miami několik přátelských zápasů. Minulou neděli se Inter Miami představil v Hong Kongu, kde vyzval tamní All-Stars tým. Miami nakonec zápas vyhrálo 4:1, ale fanoušky více než samotný zápas zajímal Lionel Messi. 40 000 fanoušků prožívalo frustraci, když za lístek v přepočtu až 15 000 českých korun neviděli v akci jednoho z nejlepších fotbalistů všech dob. Zklamaní neskrývali nejen diváci, ale také hongkongští politici a další vyšší představitelé.

 

Diskutabilní situace

Velké rozhořčení propuklo o pár dní později, když Lionel Messi nakonec nastoupil v přátelském zápase v Japonsku, ve kterém odehrál 31 minut, což vedlo k nelibosti čínským fanouškům. Ti požadovali nejen odpovědi na otázky, ale také vrácení peněz. Mezi fanoušky bylo mnoho příznivců Messiho, kteří byli schopni kvůli němu cestovat i 12 hodin. V HongKongu to byl tedy jediný zápas, ve kterém Messi chyběl během předsezónní přípravy.

Messiho omluva

Messi se krátce před zápasem omluvil čínským fanouškům na sociální síti Weibo, což je obdoba Twitteru, nyní známého jako „X“. Ve zprávě vysvětluje, že kvůli zranění nemohl do utkání nastoupit, což potvrdil i trenér mužstva. K textu ještě dodal, že má vždy chuť hrát, obzvlášť v takových duelech, do kterých cestují dlouhé hodiny. Zároveň však doufá, že v příštím vystoupení může tuto nešťastnou příhodu napravit.

Zda ale byla závažnost Messiho zranění natolik závažná, že o pár dní mohl nastoupit na půl hodiny, těžko říci. Kdyby činitelé klubu i samotný Messi dopředu věděli, jak celá situace dopadla, možná by si dvakrát rozmysleli, zda nenastoupí. Cena 15 000 korun za lístek kvůli přátelskému zápasu zrovna není nízká, takže se nelze divit rozhořčení a frustraci na straně fanoušků. Je otázkou času, jak dlouho ještě uvidíme v akci Messiho a Ronalda, kteří patří mezi největší legendy v historii fotbalu.

Zdroj: https://www.bbc.com/news/world-asia-china-68236902https://www.reuters.com/sports/soccer/china-says-messis-absence-hong-kong-match-beyond-realm-sports-fury-builds-2024-02-08/,

Náhledové foto: Pixabay