ideální půjčka

mBank Moje konto

mBanka je jednou z českých bank, která se zaměřila, stejně jako například Zuno, Equa bank nebo Air bank na internetové bankovnictví. Vedení účtu a základní služby jsou v rámci internetového bankovnictví zcela zdarma. Preferujete-li pohodlí a nechce se vám navštěvovat mBank pobočky, je tato banka pro vás tou nejvhodnější volbou.

mBank Moje konto

mBank poskytuje internetbanking pod názvem Moje Konto. Vžil se zkrácený název mKonto. Jde o hlavní nástroj správy účtu s nulovými poplatky u všech běžných operací. Internetbanking získáte se založením osobního nebo spořicího účtu, který si sjednáte buď na pobočce banky prostřednictvím on-line internetové žádosti, nebo telefonicky. Jak se s internetovým bankovnictvím pracuje, si můžete vyzkoušet prostřednictvím demo verze. Bohužel žádný manuál k používání internetového bankovnictví mBank nemá. Mimo nové internetové bankovnictví mBank poskytuje také mBank mobilní bankovnictví a telefonní bankovnictví mLinka.

mBank přihlášení do internetového bankovnictví

Přihlásit se do aplikace internetbankingu lze pomocí vašeho identifikačního čísla a hesla. Při prvním přihlášení použijete dočasné identifikační údaje, které vám poskytne mBank v papírové podobě prostřednictvím aktivačního balíčku. Zde najdete dočasný identifikátor, heslo na internetbanking a heslo pro mLinku. Součástí je také návod na použití. Pro aktivaci účtu musíte tyto údaje zadat při prvním přihlášení a současně zodpovědět několik otázek, díky kterým bude ověřena vaše totožnost. Po prihlaseni do mBank najdete vše potřebné na záložce s názvem účty.

Zablokování internetbankingu

Po prvním přihlášení si musíte zadat nové heslo. To musí obsahovat 8 až 20 znaků. Poté se vám zobrazí vaše trvalé identifikační číslo, které budete potřebovat pro přihlášení spolu s heslem, které jste si sami zvolili. Musíte si dále zvolit kód pro ověření se v případě při využívání mLinky. mBank nabízí aktivaci internetbankingu také pomocí mLinky. Tuto linku využijte v případě, že se vám podaří internetbanking zablokovat. Pomocí mLinky si nastavíte dočasné heslo a při přihlášení si opět zvolíte trvalé heslo. Stejně postupujete i v případě, že své heslo zapomenete. mLinku kontaktujte i v případě, že zapomenete identifikační číslo. mBank vám zašle prostřednictvím SMS nový aktivační balíček s dočasně přihlašovacími údaji. Platnost těchto přihlašovacích údajů je omezena na 24 hodin.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *