Marketing založený na celebritách se McDonaldu vyplácí

01_McDonalds

Ekonomické výsledky sítě restaurací McDonald´s byly ve Spojených státech v uplynulém čtvrtletí nadmíru úspěšné. Velkou měrou se potom na tomto úspěchu podílela marketingová strategie firmy, která vsází na spolupráci s celebritami a také nové produkty rozšiřující nabídku restaurací symbolizovaných dvěma ikonickými obloučky. Vyzkouší podobný marketing McDonald´s i u nás? A s jakým úspěchem?

K-pop jako motor prodejů

Prodeje poskočily v USA meziročně o 25,9 % a překonaly tak očekávání analytiků. Ve srovnání se stejným obdobím v roce 2019, tedy před pandemií, se pak prodeje zvedly o 14,9 %. McDonald’s uvádí, že hlavními tahouny růstu byly v posledním čtvrtletí tzv. BTS jídlo (BTS Meal) a nový křupavý kuřecí sendvič.

Řetězec začal prodávat BTS Meal, pojmenovaný po populární K-popové kapele, v květnu a pouze na omezenou dobu. Menu zahrnovalo desetikusů Chicken McNuggets, střední hranolky, Coca-Colu a také dvě omáčky na  – sladké chilli a Cajun – tedy inspirované jihokorejskými recepty. Na podporu prodejů této novinky rozjel McDonald´s také reklamní televizní kampaň.

McDonald’s zaznamenal již dříve úspěch s řadou jídel pojmenovaných po slavných hudebnících a inspirovaných jejich vlastními chuťovými preferencemi. Před BTS spolupracoval McDonald’s s J. Balvinem a Travisem Scottem. Jídlo Travise Scotta bylo dokonce tak úspěšné, že pravidelně docházelo.

02_mcdonalds

Foto: Pixabay

Kuře táhne

Jakkoliv to zní směšně, V USA se konkurence na poli kuřecích sendvičů doslova vyhrotila. Své produkty představily řetězce Wendy’s, Burger King i Popey-Popey. McDonald´s svoji tolik očekávanou řadu kuřecích sendvičů představila v únoru a ta se stala skutečným hitem.

Mezi dalšími důvody lepších prodejů uvedl McDonald´s prudký rozvoj online objednávek a doručování (online objednávky navíc znamenají možnost uložení preferencí zákazníka a možnost přesně cílené reklamy), stejně jako stále se zvětšující objem objednávek.

Zdroj informací: https://edition.cnn.com/2021/07/28/business/mcdonalds-bts-meal-earnings/index.html

Náhledové foto: Pixabay

 

 

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.