hudba

Maloobchody využívají hudbu

Hudba, kterou slyšíte v obchodech hrát, se pravděpodobně nehraje náhodou. Hudba na pozadí dokáže zvýšit produktivitu pracovníků v kancelářích. Na základě této myšlenky se přední poskytovatelé smyslového marketingu (maloobchodní hudba, vizuální a voňavý marketing, který pomáhá klientům řídit prodej) dopracoval k využívání hudby pro ovlivnění nákupního chování.

Hudba je rozhodující součástí prodejní strategie

Písně pomáhají vytvářet emocionální spojení mezi obchody a jejich zákazníky. Pouhé hraní populární rozhlasové stanice FM to nezkracuje, protože dnešní nákupy musí být o zážitku. Kdo vybírá hudbu? Tuto odpovědnost sdílí poskytovatel hudby a klient. Vytváření seznamů skladeb se musí zacílit na zákazníka podle toho, o jakého zákazníka mají obchody zájem.

Společnosti zaměřené na tvorbu skladeb

V USA dokonce existují společnosti, které se na vytváření playlistu specializují. Přijde k nim zákazník, který chce nalákat zákazníky. Sdělí jím svou strategii, na koho se chtějí zaměřit a tato společnost má pak desítky DJů, kteří vytváří vhodnou sestavu písní. Vše v závislosti na tom, co si obchod přeje. Takové firmy musí získat licence skladeb, které by mohli hrát, protože je nutné, aby zákazníci hudbu znali. Jejich repertoár se neustále zvyšuje.

Hudba pomáhá vytvářet emoční spojení

Byly provedeny studie, které se zabývaly tím, jak hudba působí na nákupní chování lidí – a zkoumaly vše, od tempa, objemu a žánru. Velké množství těchto studií skutečně dospělo k závěru, že chování člověka je možné ovlivnit hudbou. A nejedná se jenom o hudbu, kterou pouští na svých prodejnách. Lidé například mají rádi značky, které sponzorují živé hudební akce. Tyto značky pak počítají s tím, že to ovlivní jejich prodej.

Finance jsou velmi zajímavou oblasti. Mám zkušenosti a ráda se o ně s vámi podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *